Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 03.01.2019 21:00:50

Sixt Primorski pripadel tudi derbi vodilnih v Skopju

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Sixta Primorske so v 14. krogu lige ABA 2 v Skopju premagali MZT z 78:77 (21:17, 38:28, 54:52).

V Skopju smo videli derbi, v katerem sta se udarila vodilna Primorska, ki je doslej doživela zgolj en poraz, in drugouvrščeni MZT. Potem ko so v prvem polčasu prevladovali Primorci, pa je bil drugi precej bolj izenačen.

V njem sta si ekipi ves čas dihali za ovratnik, zmagoviti koš je vsega sekundo pred koncem dosegel Žan Mark Šiško, s 23 točkami tudi najboljši strelec tekme.

Šiško je temu dodal še pet podaj in štiri skoke ter po dve ukradeni žogi in blokadi. Marijan Čakarun je dodal 14, Marko Jagodić Kurdiža pa 13 točk. Pri domačih, pri katerih je točke doseglo zgolj šest igralcev, je Andrija Bojić zbral 20 točk in 10 skokov.

Helios Suns so izgubili proti Borcu 76:82 (28:25, 44:46, 62:56) in doživeli deveti poraz.

Domžalčani so prvo četrtino končali tako, da je Miroslav Pašajlić zadel skoraj izpod svojega koša, a odločilni trenutki so se zgodili v zadnji četrtini, ko so gosti z delnim izidom 18:0 odločili vprašanje zmagovalca.

Pri Suns, pri katerih je manjkal Blaž Mahkovic, je prednjačil Urban Oman s 15 točkami, po 13 sta jih dodala še Miha Fon in Đoko Šalić.

Rogaška pa je premagala Split s 74:69 (16:18, 36:32, 50:54) in tako prišla do pete zmage.

Sixt Primorska bo v 15. krogu čez teden dni gostila Borac, Helios bo v sredo gostoval pri Dynamicu, Rogaška pa pri Vršcu.