Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 29.12.2018 23:13:16

Mornarji zajezili Krko

Košarkarji Krke so v 13. krogu lige Aba izgubili z Mornarjem s 77:86 (20:21, 35:46, 63:58).

Mornar - Krka 86:77 (21:20, 46:35, 58:63)
* Dvorana Topolica, gledalcev 2500, sodniki: Vojinović (Srbija), Majkić (Slovenija), Babić (BiH).
* Mornar: Grant 2, Mićović 3 (1:2), Drenovac 11, Pavić 2 (2:2), Waller 15 (1:1), Sane 3, Vranješ 23 (3:7), Rebić 19 (11:12), Luković 8 (2:6).
* Krka: Jarc 2, Škedelj 9 (7:7), Osolnik 2, Bratož 11 (2:2), Cinac 6, Đapa 12 (3:3), Balažič 15 (2:2), Lalić 9 (3:5), Lapornik 11 (0:2).
* Prosti meti: Mornar 20:30, Krka 17:21.
* Met za tri točke: Mornar 10:24 (Vranješ 4, Rebić 2, Waller 2, Drenovac, Sane), Krka 8:27 (Đapa 3, Cinac 2, Bratož, Lapornik, Balažič).
* Osebne napake: Mornar 23, Krka 29.
* Pet osebnih: /.

Čeprav so imeli manj kot pet minut pred koncem deset točk prednosti in vse stvari pod nadzorom, so košarkarji Krke v 13. krogu lige Aba pokleknili na gostovanju pri Mornarju. Povrh vsega so izgubili za več, kot so zmagali v Novem mestu, kar je lahko zelo pomemben dejavnik v boju za obstanek.

Potem ko so v prejšnjem krogu doma premagali aktualnega prvaka lige Aba Budućnost, so bili Novomeščani v Baru na pragu prve zmage v gosteh v tej sezoni. V 36. minuti so imeli prednost 73:63. A tu so "zmrznili"; domači so do konca tekme naredili delni izid 23:4 in v derbiju zadnjeuvrščenih ekip prišli do pete zmage v sezoni.

Krka ostaja pri štirih uspehih in ob Petrolu Olimpiji ter Zadru vstopa v 2019 iz zadnjega mesta. Do konca tekmovanja oziroma rednega dela je še devet tekem.

Krka bo v naslednjem krogu 4. januarja gostila neporaženo Crveno zvezdo.

Značke: košarka, sta