Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

femme-fatale, femme-fatale-2023 Njena.si

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 27.01.2018 19:24:54

Cedevita jim je tokrat še kako teknila! Čisto prava DRAMA ob prvem slavju košarkarjev Olimpije po dolgem času

Košarkarji Petrola Olimpije so v 18. krogu lige Aba premagali Cedevito s 65:64 (18:8, 36:21, 45:44).

* Dvorana Tivoli, gledalcev 1200, sodniki: Dragojević (Črna gora), Radojković (Hrvaška), Porobić (BiH).
* Petrol Olimpija: Kastrati 2, Tratnik 6 (2:2), Oliver 6 (2:3), Špan 10, Badžim 2, Morgan 12 (4:6), Battle 10, Hrovat 12 (3:4), Begić 5 (1:4).
* Cedevita: Ukić 9, Krušlin 2 (0:2), Katić 2, Nichols 8 (2:4), Žganec 4 (0:1), Musa 24 (5:5), Cherry 13, Stipanović 2 (2:4).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 12:19, Cedevita 9:16.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 5:18 (Špan 2, Battle 2, Hrovat), Cedevita 5:21 (Musa 3, Cherry, Ukić).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 24, Cedevita 21.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Petrola Olimpije so prekinil niz sedmih porazov v ligi Aba. V 18. krogu so v dvorani Tivoli premagali Cedevito s 65:64. Za Ljubljančane je to šele šesta zmaga v tem tekmovanju, prva po 3. decembru, hkrati pa zelo pomembna, saj so se z njo štiri kroge pred koncem rednega dela oddaljili od zadnjega mesta, ki pomeni izpad iz lige.

Petrol Olimpija bo v naslednjem krogu gostovala pri zadnjeuvrščenem MZT-ju, nato pa jo čakajo še tekme s Partizanom, FMP in Zadrom.

Ljubljančani so prikazali dva obraza. V prvem polčasu so bili prepričljivo boljši od nemotiviranega tekmeca, ki že ima zagotovljeno mesto v polfinalu, v drugem delu pa so gostje pokazali svojo moč in Petrol Olimpijo močno omejili. Prednost 41:23 iz začetka drugega polčasa se je stopila do konca tretje četrtine (43:44), tako da je odločitev o zmagovalcu padla v zadnjih minutah.

Zagrebčani so bili ob koncu tekme v boljšem položaju, saj so 80 sekund pred koncem vodili s 64:59. Tri sekunde pred iztekom časa so imeli pri vodstvu 64:63 dva prosta meta, vendar so oba zgrešili, Andrija Stipanović pa je v boju za žogo naredil osebno napako. Na drugi strani igrišča je na črto prostih metov stopil Jordan Morgan, bil dvakrat natančen, poskus Roko Leni Ukića za tri točke v zadnji sekundi pa ni bil blizu cilja.

Značke: košarka, sta