Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

bk
0 14.04.2024 21:04:26

Reprezentanca U-18: Prvi poraz s Korejo

IIHF
Že prvi obračun svetovnega prvenstva divizije 1B, ki ga bo ta teden gostila estonska prestolnica Talin, je poskrbel za velik šok.

Francija, favorit turnirja ob Baltiku, je morala v uvodu namreč priznati poraz Litvi, v diviziji 1B najslabše rangirani reprezentanci, ki se je lani prebila iz divizije 2A. Izkazalo se je, da je bilo to znanilec slabega, kajti tudi Slovenija je že na prvi tekmovalni dan utrpela poraz; četa selektorja Sabahudina Kovačevića ni bila kos Južni Koreji. Od leta 2012 sta se ekipi na SP pomerili tretjič in v tretje je Korejcem šlo rado – sinoči so se veselili velikega slovenskega skalpa. Lani so Slovenci Korejce premagali s 4:2, letos je mlade rise ta azijska reprezentanca hitro močno opekla.

hokej slovenija mlada reprezentanca 24
IIHF

Južna Koreja je vodila celotno srečanje. Prvi gol je dosegla v power playu, na polovici tekme so vodstvo za kratek čas še bolj povišali, a Ian Petronijevič Lepša ga je razpolovil. Po le 50 sekundah igre v tretji tretjini so Korejci spet izkoristili igralca več, kar Sloveniji v drugi tretjini dvakrat zapored ni uspelo in za to so mladi risi plačali visoko ceno. Koreja je nato v 44. minuti vodila že s 4:1, naša izbrana vrsta se je zbrala, v dveh minutah dvakrat zatresla mrežo, se tako približala le na gol zaostanka, nato pa morala tvegati brez vratarja, a bila pri tem neuspešna.

Danes zvečer rise čaka domačinka Estonija, ki je včeraj z 0:4 izgubila z Italijo.

Južna Koreja – Slovenija 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
Talin – Tondiraba Ice Hall. 232 gledalcev. Sodniki: Tzirtziganis (Belgija), Svoboda (Češka) in Timofejev (Estonija).
Strelci: 1:0 Kwak (Choi, Kang, 17., PP1), 2:0 Kand (Kwak, 30.), 2:1 Petronijevič Lepša (Hrobat Plemelj, 31.), 3:1 Kwak (Kang, Lim, 41., PP1), 4:1 Kang (Kim, Park, 44.), 4:2 Špari Leben (Turšič Sečkar, Žibert, 46.), 4:3 Filipič Džafić (Perčič, Petronijevič Lepša, 48.), 5:3 Jung (60., EN).
Kazenske minute: Južna Koreja 10, Slovenija 6.

SLOVENIJA: B. Glavič, Bulc; Zupančič, Turšič Sečkar, Petrovič, Špari Leben, Žibert; Filipič Džafić, Zupan Škrlj, Marn, Sodja Zalokar, Perčič; Goličič, Janežič, Petronijevič Lepša, Šturm, Hrobat Plemelj; Fartek, Por, A. Glavič. Selektor: Sabahudin Kovačević.