bk
0 10.12.2021 10:05:01

Mladi risi uspešno prestali generalko za svetovno prvenstvo

Jurij Kodrun
V ponedeljek se je v Talinu zbrala naša mlada reprezentanca, ki jo od nedelje naprej kot prvo čaka letošnje svetovno prvenstvo (divizija 1), kjer je te dni opravlja zadnje priprave.

V sklopu teh so se mladi risi včeraj pomerili z vrstniki iz Francije – z njimi se bodo srečali tudi na SP – in jih na tekmi, na kateri je padla toča golov, premagali s 7:4.

Selektor Lovro Bajc je na generalki v ogenj pošiljal 19 drsalcev, na tribuni pa so tokrat ostali vratar Timotej Pančur, branilec Aljoša Pretnar ter napadalca Matic Török in Luka Gomboc.

V tekmi številnih kazenskih minut so Francozi tri od štirih golov dosegli v power playu, medtem ko so risi ob številčni prednosti dosegli dva. Najbolj učinkoviti so bili Slovenci v drugi tretjini, ko so si priigrali lepo prednost, a morali nato napeti vse moči, da so na edini pripravljalni tekmi pred nedeljskim startom SP slavili.

V nedeljo bodo risi turnir odprli z Japonci (ob 18.30 po slovenskem času), kasneje pa jih ob Francozih čakajo še boji s Poljaki, Ukrajinci in gostitelji Estonci. Želja našega tabora je, da se prebijejo nazaj v divizijo 1A.

Francija U-20 – Slovenija U-20 4:7 (2:1, 0:3, 2:3)

Strelci: 0:1 Dolinar (Langus, 4.), 1:1 Simonsen (Bachelet, Bosco, 13.), 2:1 Tomasino (Gueuraf, Bosco, 20., PP1), 2:2 Beričič (Mašič, 21.), 2:3 Mahkovec (Mehle, Slivnik, 28., PP1), 2:4 Ćosić (39., PP1), 2:5 Mahkovec (Petretič, 41.), 3:5 Bachelet (Carry, 42., PP1), 4:5 Tomasino (Bosco, 47., PP1), 4:6 Slivnik (Mahkovec, Beričič, 55.), 4:7 Lesničar (Skerlep, 56.).

Kazenske minute: Francija 22, Slovenija 24 + 10 (Brodnik).

Slovenija: Kolin (40:00), Panjtar (20:00); Mašič, Ćosić, Brodnik, Povše, Langus, Dolinar, Petretič, Slivnik, Beričič, Mahkovec, Černe, Šlibar, Mehle, Žeželj, Burgar, Podrekar, Bukovec, Lesničar, Skerlep. Selektor: Lovro Bajc