Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 28.05.2021 23:56:16

Kanadčani so se očitno prebudili

Kanadčani so po treh porazih na uvodu svetovnega prvenstva v Rigi danes v skupini B drugič zmagali. S 4:2 so bili boljši od Kazahstana in s tem zadržali možnosti za uvrstitev v četrtfinale. Enako v isti skupini velja za Norvežane, ki so s 4:3 po streljanju kazenskih strelov premagali Latvijo.

V skupini A je Švedska 4:1 premagala Veliko Britanijo, Danska pa po preobratu s 5:2 Belorusijo.

Švedi še kar naprej igrajo po sistemu toplo-hladno. Po porazu Češko so za ohranitev realnih možnosti za četrtfinale Veliko Britanijo morali premagati in so tudi jo. Junak tekme je bil Mario Kempe, ki je dosegel zadnja dva gola za Švede.

Danci so proti Belorusiji po dveh tretjinah zaostajali z 1:2, nato pa od 45. do 53. minute dosegli štiri gole in se prebili do četrtega mesta v skupini, ki kot zadnje vodi v četrtfinale. Prehiteli so Češko in obdržali prednost dveh točk pred Švedsko.

Po nepopolnem petem krogu na lestvicah ni veliko jasnega, zaenkrat je brez možnosti za četrtfinale le Italija.