andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 12.10.2017 08:33:51

Kopitarjevi kralji prvič praznih rok

Hokejisti iz Los Angelesa so na uvodnih dveh tekmah severnoameriške hokejske lige NHL na kolena položili tekmece iz Philadelphie in San Joseja, na današnji pa so morali priznati premoč igralcem iz Calgaryja, ki so po podaljšku slavili s 4:3. Navkljub porazu se je znova izkazal Anže Kopitar, ki je za kralje dosegel gol in podajo.

Gosti iz Calgaryja so v Staples Centru vodili že z 2:0, potem ko sta v prvi tretjini zadela Matthew Tkachuk in Michael Frolik, a so kralji v nadaljevanju zaigrali veliko bolj udarno in v drugi tretjini po golu Kopitarja znižali na 1:2. V zadnji tretjini je z dvema zadetkoma - pri drugem golu mu je podal Kopitar - zablestel Dustin Brown, a so gosti prek Tkachuka izenačili na 3:3. V sodnikovem podaljšku je že po dobri minuti igre za goste zadel Sean Monahan in kralje prvič v tej sezoni zavil v črno.

Los Angeles bo naslednjo tekmo igral v noči na nedeljo, ko bo gostil Buffalo.

Na sporedu so bile še štiri tekme, najbolj zanimiva pa je bila v ameriški prestolnici med hokejisti iz Washingtona in Pittsburgha. Končne zmage so se veselili letošnji zmagovalci Stanleyjevega pokala, ki so vse tri gole dosegli z igralcem več na ledu. Za končno zmago s 3:2 so gole prispevali Kris Letang, Patric Hornqvist in Conor Sheary, za gostitelje sta zadela Christian Djoos in Aleks Ovečkin.

New Jersey je slavil v Torontu s 6:3, za zmagovito zasedbe pa sta po dvakrat zadela Miles Wood in Pavel Zacha. Colorado je na domačem ledu ukanil Boston s 6:3, za zmago je dva gola prispeval Sven Andrighetto. Anaheim je bil doma boljši od New York Islanders s 3:2.