Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

10 19.01.2024 22:37:53

Zmaji so res nori!! Ne boste verjeli, kaj so hokejisti Olimpije naredili v Italiji!!

SERENA FANTINI/ASIAGO HOCKEY
Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 41. kroga lige ICEHL v gosteh premagali Asiago s 5:4 (0:1, 2:2, 3:1).

Asiago - SŽ Olimpija 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)
* Ledena dvorana, gledalcev 1400, sodniki: Schauer, Trilar (glavna), Fleischmann, Rigoni.
* Strelci: 1:0 M. Marchetti (Misley, 18.), 2:0 Ierullo (S. Marchetti, Rapuzzi, 24.), 3:0 Rapuzzi (Ierullo, 28.), 3:1 Leskinen (Pavlin, 39.), 3:2 Leskinen (Gooch, 40.), 3:3 Gooch (42.), 4:3 Oksanen (42.), 4:4 Ćosić (Mehle, 50.), 4:5 Zajc (Gooch, 53.).
* Kazenske miute: Asiago 12, SŽ Olimpija 4.

Ljubljanski hokejisti so ob koncu rednega dela tekmovanja trdno na mestih, ki zagotavljajo dodatne kvalifikacije za končnico. Osmo mesto, kjer je trenutno Pustertal, je sicer oddaljeno šest točk, po drugi strani pa ima ljubljanska ekipa po današnji zmagi na devetem že 13 točk naskoka pred Dunajčani, ki so prva ekipa izven tako želene deseterice.

Današnji tekmec Asiago je prav na mestih brez možnosti za končnico, nekaj malega teorije za Italijane sicer še je, a po današnjem porazu že zelo malo.

Uvodna tretjina je minila ob terenski premoči domačih, ki so si pripravili tudi nekaj lepih priložnosti za vodstvo, a je večkrat dobro posredoval vratar Lukaš Horak. Ni pa mogel preprečiti zadetka Asiaga v 18. minuti, ko je Michelle Marchetti ušel v protinapad, češki vratar je prvi strel še ubranil, a je domači napadalec odbitek nato le spravil za njegov hrbet.

Gostje pa bi lahko v tem delu igre kaj več iztržili med četrto in šesto minuto, ko so imeli domači na klopi za kaznovane minuto in pol dva igralca, a prednosti niso izkoristili.

V nadaljevanju je sprva kazalo, da si bodo gostitelji priigrali neulovljivo prednost. Še dvakrat so namreč izigrali obrambo gostov in v 28. minuti vodili s 3:0. A so se nato gostje ekspresno vrnili. Pred koncem druge tretjine je najprej Ville Leskinen zadel, ko sta imeli obe ekipi na ledu po štiri igralce in je odbiti plošček spravil ob Marcu de Filippu v mrežo, 33 sekund pred koncem tretjine pa je isti igralec ob "power playu" udaril od daleč in plošček je spet končal v golu, tako da so imeli zmaji pred zadnjo tretjino povsem aktiven izid.

Takoj na začetku te tretjine je Trevor Gooch po hitrem prodoru izenačil, domači so hitro spet povedli, vendar so imeli zadnjo besedo na dvoboju gostje. Najprej je deset minut pred koncem Jan Ćosić spretno podstavil palico po strelu Žige Mehleta, popoln preobrat pa sta po še enem odbitku zrežirala Miha Zajc in Gooch v 53. minuti.

Naslednja tekma čaka zeleno-bele v nedeljo, ko bodo gostovali pri zadnjeuvrščenem Gradcu.

Značke: hokej, sta