Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 21.09.2023 22:16:35

Celjani klonili proti Rittnu

Luka Vovk
Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v tekmi alpske lige izgubili z Rittnom z 0:4 (0:1, 0:1, 0:2).

Celjani so odigrali prvo domačo tekmo v regionalnem tekmovanju. Celjani so novinci v alpski ligi, za uvod so v soboto gostovali pri aktualnih prvakih na Jesenicah in izgubili z 1:6.

Danes so na svojem terenu v Ledeni dvorani Celje, kjer so pred novo sezono morali odpraviti tudi posledice avgustovskih poplav, gostili eno vodilnih ekip tekmovanja Ritten. Ob tej priložnosti so Celjani na tribune povabili gasilce, ki so prejšnji mesec pomagali pri odpravljanju posledic naravne nesreče.

Južnotirolci so seveda imeli status favorita, ki so ga tudi potrdili, čeprav so imeli tudi domači veliko strelov na vrata tekmecev.

A v golu Rittna se je izkazal Keith Furlong, ki je ubranil 33 strelov in ohranil mrežo nedotaknjeno. Ritten pa je domačega vratarja Jakoba Brandnerja premagal po enkrat v prvi in drugi tretjini, v zadnji pa v 48. minuti povišal na 3:0. Celjani so poskusili izid ob koncu spremeniti še z igro brez vratarja, kar pa so Južnotirolci izkoristili za zadnji zadetek na tekmi, Max Coatta je postavil končnih 4:0.

Celjani bodo naslednjo tekmo igrali v soboto, ko bodo spet v svoji dvorani gostili Unterland Cavaliers.