Skrito v raju: Življenje spremenilo Saško in ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

bk
0 23.08.2023 10:25:03

Jeseničani uspešni na domači premieri

Prvaki lige AHL so sinoči odigrali drugo pripravljalno tekmo v tej sezoni.

Železarji so po porazu v Zell am Seeju krst pred domačimi navijači v novem tekmovalnem letu bolje končali. Nemškega drugoligaša Rosenheim je četa Gabra Glaviča s 3:2 (2:1, 0:0, 0:1; 1:0) premagala po podaljšku.

Gole za železarje, ki so včeraj igrali tudi s šesterico mladih, ki so na Jesenicah na preizkušnji (Ian Sotlar, Maj Turšič Sečkar, Marko Vukadin, Žan Spari Leben, Jakob Stan in Juš Dobravec), so dosegli Rožle Bohinc, ki je v 12. minuti izenačil na 1:1. Žan Jezovšek je nato v 17. rdečo četo popeljal v vodstvo. Nemci so le šest minut pred koncem rednega dela izenačili in izsilili podaljšek, ki se je končal že po minuti, tega je odločil Jezovšek.

Jeseničane ta teden čakata še dva obračuna z dvema moštvoma lige ICEHL. Prvi, najprestižnejši v našem hokejskem prostoru, je na sporedu v petek ob 20. uri, ko bo na blejski poletni ligi prišlo do spopada večnih rivalov iz Ljubljane in z Jesenic. V soboto pa se bodo železarji pomerili z beljaškim VSV-jem ali z madžarskim Fehervarom.

Značke: jesenice, jezovšek