Koga briga Barbariga?!

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 29.09.2021 11:33:19

Jeseničani nadaljujejo SIJAJNI NIZ!! V avstrijski prestolnici dosegli kar 10 zadetkov!

Domen Jančič
Slovenski državni prvaki, hokejisti Sij Acroni Jesenic, nadaljujejo serijo zmag v alpski hokejski ligi.

Na šesti tekmi so še petič zapovrstjo zmagali, tokrat so bili na Dunaju z 10:2 (2:0, 5:2, 3:0) boljši od ekipe Vienna 2, in vodijo na razpredelnici.

Varovanci Nika Zupančiča so bili nekaj razredov boljši od tekmecev. Po prvi tretjini so z dvema goloma Jesperija Viikiläja vodili z 2:0, že po njej bi lahko vodili še bolj izdatno.

Erik Svetina in Luka Ulamec sta v drugi tretjini vodstvo povišala na 4:0, Avstrijci so izid znižali, a Jeseničani so hitro odgovorili, Erik Pance, Timotej Kočar in Viikilä s svojim tretjim golom so poskrbeli za izid 7:1, ki so ga domači ob koncu tretjine znižali.

Z dvema igralcem več na ledu so gostje dosegli osmi gol, strelec je bil Andraž Zibelnik, na 9:2 je svojim drugim golom povišal Svetina, končni izid 10:2 pa je postavil Gašper Glavič.

Jeseničani bodo naslednjo tekmo odigrali v petek, ko bodo gostili Feldkirch.