Poroka na prvi pogled: Markove navade ...

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

1 23.09.2021 21:36:16

Jeseničani znova prepričljivi

Domen Jančič
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v četrti tekmi alpske lige premagali drugo ekipo Celovca s 4:1 (2:0, 2:0, 0:1).

Jeseničani so v Celovcu nadaljevali učinkovite predstave v zadnjih obračunih. Edini poraz so doživeli na prvi tekmi po kazenskih strelih proti Meranu (1:2), nato pa nanizali prepričljivi zmagi proti Steel Wings iz Linza (4:0) ter Fassi (8:2).

Tokrat sta v prvi tretjini za Jeseničane zadela Jaša Jenko (6.) in Jesperi Viikilä (15.), na začetku druge tretjine pa sta odločitev o zmagovalcu zapečatila še Nejc Brus (22.) in Erik Svetina (24.). Pri prvem, drugem in četrtem zadetku se je s podajo izkazal Eric Pance.

Za Celovčane je na začetku zadnje tretjine znižal Maximilian Theirich (41.), kar pa ni spremenilo razmerij moči na ledeni ploskvi. Razmerje v strelih na gol je bilo 39:29 v korist jeseniških hokejistov.

Naslednja tekma v alpski ligi Jeseničane čaka v soboto, ko bodo gostovali pri Cortini.

Značke: hokej, sta