Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 04.11.2017 22:58:57

Sij Acroni Jesenice niso bile kos prvakom lige AHL

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v 16. krogu alpske lige v gosteh izgubili proti Rittnu z 2:5 (2:5 (0:2, 0:2, 2:2).

Gorenjce je tokrat čakalo težko gostovanje pri branilcu naslova in vodilni ekipi prvenstva. Ta je svojo vlogo upravičila in že v prvi tretjini dvakrat zatresla jeseniško mrežo prek Oscarja Ahlstroma in Marcusa Spinella. Na 3:0 je v 27. minuti povišal Thomas Spinell, usodo Jesenic pa je v 44. minuti zapečatil Julian Kostner.

V 53. minuti je Gašper Glavič znižal zaostanek, le dve minuti pozneje pa je Tadej Čimžar zadel za 4:2. Oba zadetka so Jeseničani dosegli z igralcem več. A do kakšnega preobrata ni prišlo, še več, osem sekund pred koncem je Kostner postavil končni izid.

Za Jeseničane je to drugi poraz na zadnjih 13 tekmah, še vedno ostajajo pri vrhu lestvice, a zdaj za Rittnom zaostajajo že za sedem točk.

Značke: hokej, jesenice