Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 25.02.2024 20:35:12

Na vrhu Strasser, Kranjec 12 stotink od finala slalomistov

Nemški alpski smučar Linus Strasser je vodilni po prvi vožnji slalomske tekme za svetovni pokal v ameriškem Palisades Tahoeju. Slovenski predstavnik Žan Kranjec je le za 12 stotink sekunde zgrešil nastop med 30 najboljšimi, ki se bo začel ob 22. uri.

Najboljši slovenski veleslalomist, sicer četrti v letošnji razvrstitvi, je bil le malo oddaljen od prvega finalnega nastopa v slalomu po Kitzbühlu pred dvema letoma. Takrat je odstopil v drugi vožnji. Zadnje slalomske točke je 31-letnik osvojil 12. decembra 2021 v Val d'Iseru.

Tokrat je za vodilnim Strasserjem zaostal 3,46 sekunde, za 30. mesto pa je bilo treba smučati 12 stotink hitreje.

V vodstvu je po polovici preizkušnje Nemec, ki lovi svojo tretjo zmago to sezono. Drugi je Francoz Clement Noel, ki zaostaja štiri desetinke sekunde, tretji pa Avstrijec Manuel Feller (+0,46). Le štirje smučarji so v eni sekundi od vodilnega, ob omenjenih treh je to še Norvežan Timon Haugan (+0,97).