su
0 27.11.2021 18:19:59

DRAMA V KUUSAMU! Orli z odličnim izhodiščem zajadrali skozi zrak, SLEDILO PA JE ...

Lanišek bo moral na krstno zmago še počakati.

Kakšen dan za smučarske skoke! Začelo se je z dvojno slovensko zmago, za katero sta v Nižnem Tagilu na drugi tekmi sezone poskrbeli Urša Bogataj in Ema Klinec, slednja pa je s tem prevzela tudi vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Da to še ni konec današnjih uspehov slovenskih skokov, je dala vedeti prva serija posamične preizkušnje moške konkurence v Kuusamu. Anže Lanišek je držal vodilno mesto pred Japoncem Rjojujem Kobajašijem, Timi Zajc pa je bil na tretjem mestu. V finalni seriji je nastopilo vseh pet varovancev Roberta Hrgote, ki so se uvrstili na tekmo, z odličnim drugim skokom pa je serijo odprl Peter Prevc. Najizkušenejši Slovenec je z 28. mesta splezal do 11., s 15. mestom je svojo daleč najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu dosegel Lovro Kos, nato pa se je začel napet boj za zmagovalni oder.

Timi Zajc je bil v drugem skoku prekratek za najvišja mesta, pristal je pri 119 metrih in padel na 9. mesto, takoj za njim pa je rokavico vodilnemu Lanišku z najdaljšim skokom dneva vrgel Japonec Rjoju Kobajaši. Najboljši Slovenec lanske zime se je dosežku Japonca približal, a mu je na koncu za krstno zmago nekaj metrov zmanjkalo. Več sledi.