sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 26.11.2021 17:29:10

IZJEMEN UVOD SKAKALK! Stopničke in tri med osmerico na prvi tekmi sezone!

Avstrijka Marita Kramer (253,5) je zmagovalka uvodne tekme svetovnega pokala smučarskih skakalk v Nižnjem Tagilu.

Drugo mesto je osvojila Slovenka Ema Klinec (211,8), ki je zaostala 41,7 točke. Na tretje mesto je v finalu skočila Avstrijka Daniela Iraschko-Stolz (207,4). Uspeh Klinčeve je na četrtem mestu dopolnila Urša Bogataj (206,9). V prvi deseterici je končala še Nika Križnar z osmim mestom (195,0). Nika Prevc (160,3) in Jerneja Brecl (159,1) sta slovenske nastope v finalu zaokrožili na 23. in 25. mestu.

Kramerjeva je bila že v prvi seriji razred zase. Vodstvo je prevzela ne zgolj z daljavo dneva, ampak kar z rekordom 97-metrske naprave Štorklja v ruski tankovski metropoli. Kramerjeva je rekordno daljavo premaknila na 104,5 metra.

Brez finala je ostala Špela Rogelj (62,4) na predzadnjem, 39. mestu.

Skakalke se bodo v Nižnjem Tagilu v soboto (12.00) pomerile še na eni posamični tekmi, nato pa bodo iz Rusije odpotovale v norveški Lillehammer, kjer tudi skakalke čaka prva tekma na veliki skakalnici nove sezone.