Poroka na prvi pogled: Markove navade ...

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 07.07.2017 22:30:01

Murray, Nadal, Venus in Halepova v nadaljevanju Wimbledona

Prvi nosilec in največji favorit Andy Murray se je uvrstil v osmino finala grand slama v Wimbledonu.

Prvi teniški igralec je v tretjem krogu premagal Italijana Fabia Fogninija s 6:2, 4:6, 6:1 in 7:5. Uspešni so bili tudi Rafael Nadal, Venus Williams in Simona Halep, izpadel pa je Ljubljančan Aljaž Bedene, ki nastopa za Veliko Britanijo.

Murray se bo za preboj v četrtfinale v ponedeljek pomeril s Francozom Benoitom Pairejem. Romunka Simona Halep, druga na svetovni teniški lestvici WTA, je po 99 minutah premagala Kitajko Peng Shuai s 6:4 in 7:6 (7). Shuaijeva, 37. na lestvici, je bila zadnja od šestih Kitajk na turnirju. Halepova bo za preboj v četrtfinale igrala z Belorusinjo Viktorijo Azarenko. Ameriška zvezdnica Venus Williams pa je ugnala Japonsko Naomi Osako s 7:6 (3) in 6:4.

murray re

Nekdanji prvi teniški igralec sveta Rafael Nadal je brez večjih težav napredoval v 4. krog. Četrti nosilec iz Španije, ki je v Wimbledonu slavil v letih 2008 in 2010, se je za vstop v osmino finala meril z Rusom Karenom Hačanovom in ga po dveh urah in četrt ugnal s 6:1, 6:4 in 7:6 (3). Nadal se bo v četrtem krogu pomeril z Gillesom Mülerjem, 16. nosilcem iz Luksemburga, ki je pred tem izločil Ljubljančana Aljaža Bedeneta, ki nastopa za Veliko Britanijo

Bedeneta je izločil Müler s 7:6 (4), 7:5 in 6:4 ter v tretjem dvoboju po dveh urah in 27 minutah zabeležil še tretjo medsebojno zmago. Bedene je v 1. krogu premagal hrvaškega veterana in 21. nosilca Iva Karlovića, v 2. krogu pa mu ni bil kos igralec iz Bosne in Hercegovine Damir Džumhur.

Štiriintridesetletni levoroki Müler, visok 1,93 metra, je 26. igralec sveta, desnoroki Ljubljančan, ki živi v Londonu, pa je na 58. mestu ATP. Letos sta se med seboj že pomerila, v četrtfinalu Hertogenboscha je zmagal Luksemburžan, ki je dobil tudi prvi dvoboj z Bedenetom leta 2015 v Metzu.

Andreja Klepač je zmagala tudi v drugem krogu turnirja ženskih dvojic. V paru s Španko Mario Jose Martinez Sanchez je petnajsta nosilka, v drugem krogu pa sta igralki po uri in 32 minutah izločili Nemko Mono Barthel in Estonko Anett Kontaveit z 6:2, 3:6 in 6:2.

venus williams re

Venus Williams je postala najstarejša igralka, ki se je uvrstila med 16 najboljših v Wimbledon v zadnjih 23 letih; pri 37 letih in 29 dnevih je presegla rekord legendarne Martine Navratilove, ki je držala rekord s 37 leti in 258 dnevi iz leta 1994. Navratilova je tedaj izgubila v finalu, Williamsovo pa na tej poti v naslednji partiji čaka Hrvatica in 27. igralka lestvice WTA Ana Konjuh; če bi Američanka zmagala, bi se trinajstič uvrstila v četrtfinale Wimbledona.

Napredovala je še ena nekdanja številka ena, Belorusinja Viktorja Azarenka; s 3:6, 6:1 in 6:4 je bila šele na drugem turnirju po porodu boljša domačinke Heather Watson, ki je nastopila s posebnim povabilom. Azarenka bi v primeru končnega uspeha v finalu postala prva mati, ki bi ji to uspelo po 37 letih. Evonne Goolagong je bila zadnja v Wimbledonu leta 1980, po rojstvu otroka pa sta na grand slamih zmagali le še Margaret Court in Kim Clijsters.