Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 27.08.2023 14:19:51

Ponomarenko Janić osma, Medved in Šmit četrta v finalu A

Slovenska kajakaška veteranka Špela Ponomarenko Janić je na svetovnem prvenstvu v sprintu na mirnih vodah v nemškem Duisburgu v finalu A tekme na 200 metrov osvojila osmo mesto. V finalu A na 500 metrov je danes veslal tudi kajakaški dvojec Mia Medved/Rok Šmit, Slovenca sta bila na koncu četrta.

Ponomarenko Janić se je v finale uvrstila z drugim mestom v svoji polfinalni skupini in skupno sedmim časom. V finalu je s časom 41,549 sekunde prehitela le eno tekmovalko. Zmagala je Novozelandka Lisa Carrington (38,932).

Z drugim mestom v svoji polfinalni skupini sta se v finale prebila tudi Medved in Šmit, kjer sta bila četrta. Za zmagovalnim nemškim dvojcem Lena Röhlings/Jacob Schopf sta zaostala za približno dve sekundi.

V finalu C na 500 metrov je nastopila mlada slovenska naveza Matevž Manfreda in Anže Pikon ter zasedla peto mesto mesto.

Danes nastop čaka še Jošta Zakrajška v kajakaškem maratonu na 5000 metrov.

Značke: kajak kanu, sp