crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 21.08.2022 13:46:35

Kajakašica Anja Osterman vendarle bronasta na 500 metrov

Slovenska kajakašica Anja Osterman je na evropskem prvenstvu v Münchnu na 500 metrov osvojila bronasto kolajno. Čeprav jo je sprva fotofiniš potisnil na četrto mesto, je na koncu obveljalo, da si je bron razdelila z Danko Emmo Jorgensen. Že v soboto je bila Primorka srebrna na 200-metrski razdalji.

Na 500-metrski razdalji je danes zmagala Poljakinja Anna Paulawska, druga je bila Madžarka Eszter Rendessy (+1,100), Slovenka in Danka sta na tretjem mestu za zmagovalko zaostali za 1,325 sekunde in bosta skupaj stopili na tretjo stopničko.

Anja Osterman je bila srebrna na nedavnem svetovnem prvenstvu v kanadskem Halifaxu na 200 metrov.

V finalu bo ob 15.30 na 5000 m nastopil še Jošt Zakrajšek. Ta bi moral nastopiti že v soboto, a so prireditelji nekaj zadnjih sobotnih preizkušenj zaradi močnega naliva prestavili na nedeljo.

Značke: kajak kanu, ep