Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 15.12.2017 11:44:50

Stevens in Kerč z enakim izidom v polfinale

Peter John Stevens
Arsen Perić
Na evropskem prvenstvu v kratkih bazenih je danes na 100 m prsno nastopila šesterica Slovencev. Tjaša Vozel, Peter John Stevens in debitant na velikih tekmovanjih Aljaž Kerč so osvojili 15. mesta, saj sta Stevens in Kerč v predtekmovanju dosegla enak izid 58,58.

Vozlova se je z 1:06,43 osebnemu in slovenskemu rekordu približala na točno tri desetinke sekunde.

Zelo dober je bil tudi nastop mladinke Tine Čelik iz kranjskega Triglava. Ta je z 1:07,03 svoj mladinski državni rekord popravila za tri desetinke sekunde in bila 22. Nastope je odprla Radovljičanka Tjaša Pintar in z 1:07,73 zmagala v svoji skupini ter dosegla nov osebni rekord, ki je zadostoval za 29. mesto. Tara Vovk iz PK Ljubljana je bila z dosežkom 1:08,71 40.

V moški konkurenci sta Slovenca dosegla enak izid, bolj zadovoljen pa je bil Kerč, saj je dosegel nov osebni rekord, nov osebni rekord pa je s 27,24 dosegel tudi na obratu na 50 metrih. Oba sta bila presrečna, da sta se izognila 16. mestu in s tem slovenskemu dodatnemu dvoboju za zadnje prosto mesto v popoldanskem programu.

Zelo zadovoljni pa so tudi v vodstvu slovenske odprave, saj se je osmerica od enajstih reprezentantov na polovici tekmovanja že vsaj enkrat uvrstila med najboljših 16 plavalcev v Evropi.

Značke: plavanje, ep