irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 23.02.2019 16:26:10

Dvoršakova v prvi tretjini nastopajočih v New Delhiju

Slovenska strelka Živa Dvoršak je na letošnji uvodni tekmi svetovnega pokala v indijskem New Delhiju osvojila 25. mesto v disciplini zračna puška. Ljubljančanka je zadela 626,1 kroga, do preboja v veliki finale pa sta jo ločila dva kroga. Na tekmi je nastopila tudi Urška Kuharič in v konkurenci 101 strelke s 621,9 kroga zasedla 45. mesto.

V kvalifikacijah je bila najboljša Kitajka Ruozhu Zhao, ki je s 634,0 kroga izenačila svetovni rekord, v finalu osmih najboljših strelk pa je smetano pobrala Indijka Apurvi Chandela. Domača strelka je postavila najboljšo znamko na svetu v velikem finalu (252,9).

Drugo mesto je zasedla vodilna kitajska strelka po kvalifikacijah (251,8), tretja pa je bila njena rojakinja Hong Xu (230,4). Tekmovanje je minilo v absolutnem znamenju azijskih strelk, najboljša Evropejka je bila Norvežanka Jeanette Hegg Duestad na osmem mestu.

Dvoršakova je v šestih serijah nanizala 103,9, 104,8, 103,5, 105,7, 104,5 in 103,7 kroga, kar ji je na koncu navrglo uvrstitev v prvo tretjino nastopajočih, medtem ko je njena reprezentančna kolegica iz Prlekije nanizala nekoliko slabše serije strelov - 103,0, 103,1, 103,7, 104,1, 104,0 in 104,0.

Na veliko sceno je danes stopil tudi najboljši slovenski strelec vseh časov Rajmond Debevec in se prek eliminacijske tekme zanesljivo prebil na nedeljsko kvalifikacijsko tekmo v disciplini malokalibrska puška trojni položaj. Debevec je v svoji skupini zasedel 16. mesto, potem ko je zadel 1160 krogov, od tega 390 v klečečem, 392 v ležečem in 378 v stoječem položaju.