Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Stane Kadunc
0 27.05.2017 22:16:46

Hrvatice so bile premočne

Rada Savič je izpustila iz rok priložnost, da si nabere večjo prednost.
Zadnji dan ekipnega SP v kegljanju v nemškem Dettenheimu so slovenske kegljačice izgubile proti Hrvaticam s 3:5 (3545:3587) in bodo skupaj s Čehinjami prejele bronasto odličje.

Oba trenerja sta v tekmo poslala svoji klasični zasedbi in niti nista rotirala v samih parih. Slovenski par Barbara Fidel in Anja Kozmus je začel kar nekam zaspano, toda v čiščenju sta se obe rešili v točko. V nadaljevanju so bile nasprotnice zelo izenačene in malenkostna prednost je bila na naši strani. V zadnjem paru pa je močno popustila Barbara Fidel, ki ni uspela držati ritma. To je izkoristila Liovićeva, ki je napravila razliko kar 24 kegljev. Tako je ob izenačenem rezultatu Hrvaška imela 18 kegljev prednosti. V srednji tretjini pa sta Rada Savič in Eva Sajko vseskozi napadali in si počasi nabirali razliko. Ta je narasla že na dobrih 60 kegljev in računali smo, da bosta v zadnjem nizu to še nekoliko povečali in da bomo tako lahko šli v zadnji del tekme dosti bolj sproščeni, a jima je v tem delu popustila koncentracija. Sajkova je bila v tem nizu zelo neuspešna v igri na polno, obe hrvaški Ani sta razliko zmanjšali na za njih več kot sprejemljivih 39 kegljev. Res smo imeli prednost 3:1, toda Hrvatice so imele v zadnjem paru svetovno rekorderko Ines Maričić in vedno zanesljivo Ravnić-Gašparinijevo. Naši zadnji igralki Brigita Strelec in Nada Savič sta sicer zelo solidno odigrali, toda predvsem Maričićeva je hitro pobegnila in že ob koncu drugega niza so Hrvatice prišle do vodstva, ki ga niso več izgubile. Naši dve nikakor nista uspeli priti v serijo odličnih zadetkov, da bi tako vsaj malo zamajali samozaupanje nasprotnic.

Toda na koncu vendarle imamo bron, kar je izpolnitev naših načrtov. Trener Gobec je na koncu tekme dejal: "Težko lahko karkoli rečem. Nobeni igralki danes igra ni stekla, poleg tega pa so vse imele kar dosti 'prebijanja'. To pa se je seveda zelo poznalo tudi na rezultatu. Škoda, z malo več zbranosti in sproščenosti so bile Hrvatice premagljive."

Po tekmi je bilo v našem taboru kar nekaj zagrenjenosti. Vse so se zavedale, da so iz rok izpustile enkratno priložnost, toda bron jih je le vsaj malce potolažil.

Slovenija – Hrvaška 3:5 (11:13; 3545:3587)

Barbara Fidel – Marijana Liović 1:3 (584:516)

Anja Kozmus – Klara Sedlar 3:1 (594:578)

Eva Sajko – Ana Bacan 3:1 (598:570)

Rada Savič – Ana Jambrović 2:2 (597:568)

Brigita Strelec – Ines Maričić 2:2 (594:648)

Nada Savič – Nataša Ravnič-Gašparini 0:4 (578:605)