oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 02.04.2017 20:21:38

Kranjčič po trilerju boljši od Vente, Dvoršakova četrta

Državno prvenstvo z zračnim orožjem na Rogli je postreglo s številnimi presenečenji. Na ženski preizkušnji z zračno puško je slavila Saša Marija Ratnik (246,0), medtem ko je Živa Dvoršak tekmo končala na četrtem mestu. Na finalni preizkušnji z zračno pištolo je Matej Kranjčič (232,4) po pravem trilerju za 0,2 kroga ugnal Kevina Vento.

Na tekmi z zračno pištolo je tretje mesto osvojil Rok Ivanc (207,2). Z zračno puško je slavil Žan Kelenc s 245,9 kroga, za njim pa sta se uvrstila Mitja Černi (243,6) in Benjamin Jodl (223,2).

Ženska preizkušnja z zračno puško se ni razpletla po pričakovanjih favoriziranih strelk in gledalcev, predvsem je spodrsnilo najboljši slovenski strelki v zadnjih letih Dvoršakovi, ki je bila v kvalifikacijah daleč pred vsemi. V finalu se je Ljubljančanki povsem zalomilo, tako da je smetano pobrala Saša Marija Ratnik (246,0), pred Dvoršakovo sta se vrinili še Klavdija Pufič (245,5) in Živa Muhič (224,8). Na tekmi z zračno pištolo je pričakovano slavila Katja Vodeb (232,8) pred Jagodo Tkalec (231,9) in Mojco Kolman (209,7).

Na ekipni tekmi z zračno pištolo je v moški konkurenci slavilo SD Kovinar Ormož (1672), v ženski SD Dušan Poženel Rečica pri Laškem (1095), v moški konkurenci z zračno puško SD Štefan Kovač Turnišče (1836,9), v ženski pa SD Olimpija (1229,5).

Značke: strelstvo, dp