crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 16.01.2017 10:15:37

Strelstvo: Sonja Benčina boljša od Žive Dvoršak

Na tradicionalnem mednarodnem strelskem tekmovanju z zračnim orožjem v Rušah, ki velja za nekakšno generalko pred bližnjim evropskim prvenstvom v Mariboru, je za najboljši slovenski dosežek poskrbela Sonja Benčina, ki je z zračno puško zasedla drugo mesto.

Strelska ljubljanske Olimpije je v kvalifikacijskem delu zadela 415,2, v velikem finalu pa 246,2 kroga, njena veliko bolj znana klubska in reprezentančna kolegica Živa Dvoršak (414,9/163,2) je osvojila šesto mesto. Zmagala je Madžarka Lalita Gaspar (416,2/248,0).

Na moški tekmi z zračno puško se je od Slovencev v veliki finale prebil le legendarni Rajmond Debevec in na koncu zasedel osmo mesto (622,4/119,3). Smetano je pobral Srb Milenko Sebić (627,4/249,1).

Na moški tekmi z zračno puško sta se v odločilne boje uvrstila Kevin Venta in Jože Čeper. Bolj izkušeni Venta je na koncu zasedel peto mesto, v rednem delu je zadel 575, v velikem finalu pa 176,7 kroga. Čeper je tekmovanje končal na osmem mestu ( 574/116,0). Zmagal je Japonec Tomoyuki Matsuda (575/239,9).

V ženski konkurenci se Slovenke niso prebile do finala, najboljša je bila povratnica na veliko strelsko sceno Katja Vodeb, ki je s 371 krogi zasedla deseto mesto.

Značke: dvoršak, strelstvo