0 02.12.2019 21:55:08

MEVZA: Mariborčani zanesljivo ugnali Zagrebčane

Rok Možič
Jurij Kodrun
Odbojkarji Maribora so v 9. krogu srednjeevropske lige premagali Mladost Zagreb s 3:0 (15, 23, 20).

Mariborčani, ki so doslej zbrali dve zmagi, in Mladost, ki je imela zmago več, so se spopadli v mariborskem Taboru. Prednost domačega terena so Štajerci unovčili in se po izkupičku izenačili z današnjimi tekmeci. Na lestvici sicer vodita drugi slovenski ekipi - ACH Volley in Calcit Volley.

V prvem nizu sta bili ekipi bolj ali manj poravnani do 16:14, zatem pa so Štajerci najprej dosegli tri točke zaporedoma, po 19:15 pa šest točk zapovrstjo in osvojili prvi niz.

V drugem nizu je vse kazalo na gladko zmago domačih, ki so vodili s 14:7, a so se Zagrebčani vrnili v igro, izid je bil izenačen še pri 20:20 in 23:23, nato pa so Mariborčani dosegli odločilni točki.

Tretji niz so domači odločili v svojo korist po tem, ko so v drugi polovici niza povedli za pet točk, ko pa so s tremi zaporednimi točkami prišli do vodstva z 21:14, je bil niz odločen, prav tako pa dvoboj.

Mariborčane naslednja tekma v tem tekmovanju čaka 14. decembra, ko bodo gostovali v Ljubljani pri ACH Volleyju.