oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 21.02.2019 19:11:35

Pogačarju ne zgolj druga etapa dirke po Algarveju, tudi SKUPNO VODSTVO!

Slovenski kolesar Tadej Pogačar (UAE Emirates) je dobil drugo etapo dirke po Algarveju.

Na 187 km dolgi preizkušnji od Almodovarja do Foie je v ciljnem sprintu premagal Nizozemca Wouta Poelsa (Sky) in Španca Enrica Masa (Quick Step). Z današnjo zmago je Pogačar tudi prevzel skupno vodstvo na dirki.

Skupno ima Slovenec na dirki, ki po rangu spada v ekstra kategorijo, kar je enako letošnji dirki po Sloveniji, sekundo prednosti pred Nizozemcem, Španec zaostaja tri sekunde.

V sredini prvi etapi je bil mladi slovenski kolesar 13. Na tej dirki nastopa tudi Simon Špilak (Katjuša), ki je današnjo etapo končal na 11. mestu z 51 sekundami zaostanka.

Dirka se bo končala v nedeljo, v petek pa kolesarje čaka kronometer v oklici Lagoe.

Značke: kolesarstvo, dirka