lara, topki, skrito-v-raju Njena.si

Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 06.01.2018 22:01:46

Sunderland dobil prvo etapo, Marčič 89.

Na vzdržljivostnem reliju Dakar, ki se je danes začel v Limi, so motociklisti že končali prvo etapo. Na uvodni preizkušnji od Lime do Pisca, dolgi 272 km, je bil najboljši lanski zmagovalec Britanec Sam Sunderland (KTM). Slovenski udeleženec dirke Simon Marčič (KTM) je uvodno etapo končal na 89. mestu.

Prvi dan Dakarja 2018 so morali motociklisti prevoziti le 31 kilometrov hitrostne preizkušnje, na cilju sta bila na drugem in tretjem mestu Francoz Adrien Van Beveren (Yamaha) in Čilenec Pablo Quintanilla (Husqvarna), zaostala sta 32 in 55 sekund.

Na današnjem startu prve etape se je sicer zbralo več kot 300 dirkalnih vozil in motociklov z več kot 520 udeleženci. Čaka jih 9000 kilometrov v 14 etapah, od katerih bodo številne potekale po brezpotjih, povzpeli pa se bodo tudi na nadmorsko višino več kot 5000 metrov. Cilj relija je 20. januarja v argentinski Cordobi.

V drugi etapi v nedeljo bodo dirkači vozili v oklici Pisca, etapa bo dolga 278 km, imela pa bo 267 km hitrostne preizkušnje.

Značke: reli, sta