parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 11.11.2017 17:59:32

Bottas najhitrejši na zadnjem treningu

Mercedesov voznik Valtteri Bottas je bil najhitrejši na zadnjem treningu pred kvalifikacijami za nedeljsko dirko svetovnega prvenstva formule 1 v Braziliji. Finec je le za tri tisočinke sekunde premagal moštvenega sotekmovalca Britanca Lewisa Hamiltona, svežega štirikratnega svetovnega prvaka, ki je dobil oba petkova treninga.

Razplet tretjega treninga v Sao Paulu je bil sicer zelo tesen, saj je prvo četverico ločilo le šest stotink, za Mercedesoma pa sta se zvrstila oba Ferrarija, Finec Kimi Räikkönen je zaostal 45 tisočink, Nemec Sebastian Vettel pa 58. Peti čas je dosegel Red Bullov voznik Avstralec Daniel Ricciardo, ki pa bo po kvalifikacijah zaradi menjave motorja izgubil deset mest.

Boj za naslov prvaka v tej sezoni se je končal že na prejšnji dirki v Mehiki, zdaj je v ospredju boj za drugo mesto; Vettel ima pred zadnjima dvema dirkama 15 točk naskoka pred Bottasom.

Značke: formula ena, sp