Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

0 09.09.2017 21:14:46

Gajser drugi v kvalifikacijah Assna

Brane Ternovšek
Slovenski motokrosist Tim Gajser je v kvalifikacijah predzadnje dirke svetovnega prvenstva v nizozemskem Assnu dosegel drugo mesto v najmočnejšem razredu MXGP. Boljši je bil le domačin Jeffrey Herlings.

Ta konec tedna motokrosisti, ki so pred sedmimi dnevi gostovali na edini postaji svetovnega prvenstva v ZDA, spet dirkajo v Evropi. Sezona se počasi končuje, nizozemski Assen je predzadnja postaja, ki bo zelo verjetno že določila naslednika svetovnega prvaka 2016 Gajserja.

Najbližje letošnjemu naslovu je Italijan Antonio Cairoli, saj potrebuje za potrditev lovorike le še nekaj točk, na Nizozemskem bo začel s 96 točkami naskoka pred Herlingsom.

Cairoli ima v SP po dirki ZDA 673 točk, Herlings 577, tretji je Francoz Gautier Paulin s 545. Gajser je skupno peti, ima pa 485 točk.

Domači adut Herlings, v zadnjem času je sicer v zelo dobri formi, je bil tudi danes najboljši v kvalifikacijah, premagal je Gajserja, tretji je bil Francoz Gautier Paulin, četrti Belgijec Jeremy Van Horebeek, peti pa njegov rojak Kevin Strijbos. Cairoli ni bil v ospredju, kvalifikacije je končal na desetem mestu.

Na dirki v Assnu nastopa tudi drugi slovenski dirkač Jernej Irt, ki je kvalifikacije končal na 22. mestu.

Prva vožnja elitnega razreda MXGP se bo začela v nedeljo ob 14. uri, druga pa ob 17.

Značke: motokros, sp