Ekipa
Ekipa
© 2026 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
Robert Balantič
Robert Balantič
14. 04. 2026 · 07:49
22:26
Deli članek:

Kako bo razplet madžarskih volitev vplival na slovenski nogomet?

Aleš Cipot

Nafta v 2. SNL še naprej brez poraza.

Če želite ostati v središču športnega dogajanja, naj bo Ekipa vaš prednostni vir na Googlu.

Google logo
Ekipa logo

Nastavi

Na vrhu drugoligaške lestvice nič novega. Na njem še naprej kraljuje Nafta, ki tudi na 20. zaporedni prvenstveni preizkušnji ni okusila grenkobe poraza, tokrat je v čudovitem vadbenem centru orožje položil Jadran. V prvem polčasu sta mreži ob prevladi gostiteljev sicer ostali nedotaknjeni, nakar so Lendavčani v nadaljevanju hitro razblinili dvome o zmagovalcu ter dvoboj mirno pripeljali do konca. "Tekma je potekala približno tako, kot smo pričakovali. Bila je fizična, veliko je bilo 'drugih' žog, nasprotnik je poskušal izvajati pritisk na nas. Vedeli smo, da moramo v prvem delu z ritmom utruditi tekmeca in bomo potem imeli več prostora in časa za napadalne akcije. Imeli smo tudi svoje priložnosti, vendar se nismo odzvali, kot bi se morali," se je na uvodnih 45 minut ozrl trener Jozsef Bozsik.

"V nadaljevanje smo vstopili zelo dobro in sprejeli dve odlični odločitvi, igra je stekla. Po vodstvu smo postali bolj samozavestni, nasprotnik je padel, zato smo močno izboljšali tudi posest. Zmagala je boljša ekipa. Vesel sem, da so fantje zelo disciplinirano in odločno odigrali v obrambi, iz tega smo bili uspešni tudi v napadu," je nadaljeval madžarski strokovnjak.

Brinje je slavilo že dan prej in najbrž poskrbelo za nekaj dodatnega pritiska. "Ne ukvarjamo se s tem, kaj se dogaja za nami - gledamo naprej. Naš cilj je prva liga. Če pred nami ni nikogar, tekmujemo sami s seboj. Vedno gremo na igrišče z željo, da bi bili boljši kot prejšnji teden. Če bomo ohranili takšno miselnost, nimam niti najmanjšega dvoma, da bomo dosegli svoje cilje. Zaradi tega ne čutimo dodatnega pritiska. Za ekipo, ki se bori za naslov, je povsem normalno, da želi zmagovati iz tedna v teden. Ampak vsega skupaj ne dojemamo kot pritiska, da moramo biti uspešni, temveč nam želja, da bi bili, daje dodatno motivacijo. In prav zato smo sposobni pokazati še boljše predstave," je z zanimivim razmišljanjem postregel Jozsef Bozsik.

Če so se v soboto veselili nadvse pomembnih točk, pa je bilo pod vznožjem vinogradov nekaj nejevolje v poznem nedeljskem večeru. In sicer ob pogledu v Budimpešto oziroma na razplet tamkajšnjih parlamentarnih volitev. Viktor Orban je moral priznati prepričljiv poraz, seveda pa ni skrivnost, da ima zdaj le še nekdanji premier pri vzhodnih sosedih skupaj s svojimi prijatelji največ zaslug, da madžarske narodne skupnosti v Sloveniji, na Hrvaškem, Slovaškem v Srbiji in Romuniji že nekaj časa niso imele preglavic s financiranjem nogometa na najvišji državni ravni. Prav tako kot ne z denarnimi vložki za izboljšanje infrastrukture. Kakopak tudi v Lendavi in poslej se samo po sebi zastavlja vprašanje, kako naprej? Kaj za dozdajšnjo obliko sodelovanja pomeni zamenjava oblasti na Madžarskem? Pravega odgovora v tem trenutku ne pozna nihče, vendar to ne spreminja spoznanja, da je zaznati vsaj nekaj negotovosti.

Da bi utegnile biti kakršnekoli posledice opazne takoj in zdaj, vendarle ne gre pričakovati. Potemtakem Peter Magyar 'na prestolu' ne bi smel vplivati na boj za prvoligaško vstopnico na sončni strani Alp. Ne bi smel oslabiti Nafte, poskus dolgoročnejše napovedi je nekoliko - ali precej - bolj zamegljen. A vsaj zaenkrat pri naftaših ni signalov o morebitnem preplahu ...