Sliši se čudno, potem ko je za Mariborom morda celo najbolj obupna sezona v zgodovini samostojne Slovenije. A vendarle bi se lahko zgodilo. Veliko pa bo odvisno predvsem od svetovnega prvenstva.
Na njem bosta namreč zaigrala dva nogometaša vijoličastih. In če je Jean-Michael Seri (Slonokoščena obala) že veteran, za katerega si Maribor seveda ne more obetati nikakršne odškodnine, je stvar zelo drugačna z Omarjem Rekikom. Steber mariborske obrambe šele prihaja v najboljša nogometna leta (decembra jih bo dopolnil 25), zdaj pa se je očitno uveljavil v začetni enajsterici Tunizije, kar bi njegovo ceno lahko dvignilo v nebo.
Zanimivo, Rekik je med vsemi nogometaši Tunizije izvedel največ podaj, večina je bila uspešnih (49/52, 94%). Od 11 dvobojev jih je dobil kar sedem, na splošno pa je pustil zares izjemen vtis. In če bi na svetovnem prvenstvu odigral podobno dobro, potem si lahko Maribor obeta zelo uspešno prodajo, verjetno celo rekordno. Doslej je rekorder Jan Mlakar, ki je iz Ljudskega vrta v Brighton odšel za tri milijone evrov (polovica odškodnine je sicer pripadla Fiorentini), Rekikov prestop bi lahko bil vreden še več.
Tunizijski reprezentant si sicer na vsak način želi to poletje zapustiti Maribor in narediti korak naprej v svoji karieri. Kdo ve, morda pa odide v Hull City, drugemu (pardon, prvemu) klubu v imperiju Acuna Ilicalija. In bo igral v premier ligi …