Play-off za uvrstitev v angleško premier ligo je zaznamovala vohunska afera, zaradi katere je Southamptom ostal brez finala, ki si ga je sicer priboril na igrišču, hkrati bo novo sezono v championshipu začel z minus štirimi točkami. Hull City, katerega lastnik je tudi lastnik Maribora Acun Ilicali, s klopi pa ga vodi nekdanji trener vijoličastih Sergej Jakirović, se bo tako v sobotnem finalu pomeril s poražencem drugega polfinala Middlesbroughom. Oziroma bi se moral, stvari se očitno še vedno lahko dodatno zapletejo ...
"Dve ekipi sta si v normalnih okoliščinah izborili finale, ena pa je diskvalificirana. Mnenje naših odvetnikov je, da bi se morali neposredno uvrstiti v premier ligo. Maksimalno so se posvetili temu in analizirajo nastale razmere. Za zdaj ne moremo z gotovostjo trditi še ničesar. Situacija je kar precej kaotična," je za angleške medije povedal turški medijski mogotec.
"Deset dni smo se pripravljali na Southampton. Vsi načrti, vse analize in celotno delo je bilo usmerjeno v to. Zdaj, nekaj dni pred finalom, pa se je nasprotnik spremenil. Sreda je za igralce prost dan, v četrtek imajo zadnji resni trening. Za novega tekmeca se bomo torej pripravljali na enem treningu," je še poudaril Acun Ilicali, ki se seveda zaveda izjemne priložnosti. Kot smo omenili že večkrat, velja finale play-offa za uvrstitev v premier ligo za najdražjo tekmo na svetu, zmagovalcu iz več naslovov prinaša okrog 260 milijonov evrov.
V Hulla Cityju močno upajo, da bodo dosegli namen, a prevladuje mnenje, da vodilni možje angleške lige (EFL) svoje odločitve vendarle ne bodo več spreminjali.