Ekipa
© 2026 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
am
am
02. 03. 2026 · 06:49
08:36
Deli članek:

Domen dal tole poraženemu avstrijskemu mladeniču in presunil vso Avstrijo

Domen Prevc je s štirimi izjemnimi poleti dvakrat zmagal na Kulmu, v očeh avstrijske javnosti pa je zmagal na še en način.

V soboto je šlo za las, v nedeljo je bila razlika velikanska. Domen je stopnjeval, na koncu celo poletel do mamutskega rekorda 245,5 metra in zdaj rekorde drži na že treh od štirih aktivnih letalnic - manjka mu le Vikersund, kjer ima z drugim najdaljšim poletom v zgodovini rekord naprave in bivši svetovnih rekord Stefan Kraft. Domen je bil ponovno res izjemen, v svetovnem pokalu niza zmage, niza pa tudi uspehe, lovorike in vse vrste rekordov ter presežkov. 

A hkrati je najmlajši od bratov Prevc navdušujoč tudi v drugih pogledih. Obožujejo ga tako slovenski kot tuji mediji, vedno je šaljiv in z odličnim smislom za humor na drugi strani ter poglobljen, razmišljujoč, nikoli banalen, na trenutke filozofski na drugi strani. Potem pa je tu še njegovo spoštovanje do smučarskih skokov, do športa na splošno in do tekmecev, s katerim prav tako navdušuje vedno znova. In s katerim je ponovno navdušil tudi tokrat. 

Ko se je namreč pod črto celotnega dogajanja oglasil na družabnih omrežjih, je v prvi vrsti želel izpostaviti dvakrat drugega - domačega skakalca Stephana Embacherja, velikega avstrijskega talenta, ki je to zimo dopolnil šele 20 let. Avstrijski mediji in avstrijska javnost ne skrivajo navdušenja, celo osuplosti nad tem, kako se je Slovenec ozrl na dogajanje, povzdignil mladega Avstrijca in celotnemu svetu prikazal šampionstvo v najlepši luči. 

"Tako kul je videti mlade fante s pravim pristopom, kako mi dihajo za ovratnik. Danes je bil moj dan, toda prihodnost obljublja kar nekaj razburljivih bitk," je Domen zapisal ob tem, ko je objavil fotografijo stopničk z Embacherjem na položaju najbližjega (četudi na drugi tekmi precej bolj oddaljenega) zasledovalca. In nekoga, ki še čaka na svojo prvo zmago v svetovnem pokalu ter ji je bil ravno na domačem Kulmu najbližje.