Objavljamo poročilo o finančni luknji v SD: kaj ...

Delovna akcija v vasi Ljubno: Majhna skupnost z ...

maribor Ekipa24.si

Maribor zavit v črno: Umrl nekdanji nogometaš ...

0 23.05.2022 21:17:40

Olimpiji v rdeče-belem peklu ni uspelo, finale Crvena zvezda - Partizan

Košarkarji Cedevite Olimpije so izgubili tretjo tekmo polfinala lige Aba proti Crveni zvezdi z 78:88 (13:24, 37:42, 54:67).

Košarkarji Cedevite Olimpije so po odločilni tretji tekmi polfinala končali nastope v ligi Aba. Crvena zvezda je v Beogradu zmagala z 88:78 in se bo v finalu na tri zmage pomerila z mestnim tekmecem Partizanom. Rdeče-beli se bodo v finalu, ki se bo začel 27. maja, potegovali za šesti naslov v ligi Aba in tretjega v nizu, črno-beli, sicer šestkratni prvaki tega tekmovanja, pa bodo v finalu igral prvič po sezoni 2012/13. Cedevita Olimpija je nazadnje v polfinalu lige Aba igrala 2011, po izpadu pa se bo zdaj posvetila finalu državnega prvenstva, kjer jo v seriji na tri zmage čaka Helios Suns. Prva tekma bo v sredo, 25. maja, v Domžalah.

V nasprotju z Budućnostjo, ki v nedeljo na tretji tekmi proti Partizanu ni imela realnih možnosti za uspeh, se je Cedevita Olimpija hrabro spopadla z najboljšo ekipo rednega dela in udeležencem evrolige, ki letos v ligi Aba ni izgubil tekme na domačem parketu. Ljubljančani so odlično odigrali predvsem drugo polovico druge četrtine in začetek drugega polčasa. Z delnim izidom 15:0 so skoraj izničili prednost Crvene zvezde iz 14. minute 37:18, zaostanek nekaj točk pa so ohranili tudi v prvih petih minutah nadaljevanja. Crvena zvezda je na krilih glasnih navijačev v zaključku tretje četrtine povedla s 67:47, prednost pa je kljub odličnima predstavama Yogija Ferrella (25 točk, met iz igre 10:14, 5 podaj, indeks 32) in Zorana Dragića (21 točk) ohranila vse do konca.
Pri Cedeviti Olimpiji drugega izstopajočega posameznika ni bilo, medtem ko se je pri Crveni zvezdi med strelce vpisalo vseh enajst igralcev, ki so stopili na parket, sedem različnih pa je zadelo vsaj eno trojko.

Crvena zvezda - Cedevita Olimpija  88:78 (24:13, 42:37, 67:54)

Beograd - Dvorana Aleksandar Nikolić. 6500 gledalcev. Sodniki: Belošević (Srbija), Koljenšić (Črna gora), Majkić (Slovenija).
Crvena zvezda: Lazarević 2, Wolters 5 (0:1), Davidovac 3, Mitrović 8 (0:1), Lazić 8 (0:1), Kalinić 15 (1:2), Dobrić 10 (4:4), Hollins 7 (3:3), Ivanović 11 (3:3), White 9 (3:4), Kuzmić 10.

Cedevita Olimpija: Pullen 6, Ferrell 25 (2:2), Ejim 5 (3:4), Murić 6, Auguste 3 (1:2), Blažič 6 (1:2), Omić 6, Dragić 21 (3:3).

Prosti meti: Crvena zvezda 14:19, Cedevita Olimpija 10:13.

Met za tri točke: Crvena zvezda 12:30 (Lazić 2, Kalinić 2, Dobrić 2, Ivanović 2, White 2, Davidovac, Wolters), Cedevita Olimpija 10:26 (Ferrell 3, Pullen 2, Dragić 2, Murić 2, Blažič).

Osebne napake: Crvena zvezda 23, Cedevita Olimpija 18.