Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

0 26.12.2017 21:43:21

Prvi domači poraz železarjev v letošnji sezoni

Martin Metelko
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige izgubili z ekipo Salzburg 2 z 1:3 (0:0, 1:2, 0:1).

Za Jeseničane je edini gol dosegel Miha Brus v 28. minuti.

Slovenski prvaki so nekoliko nepričakovano končali decembrski uspešen niz proti ekipi z 12. mesta lige. Danes so lovili četrto zaporedno zmago, a so jih ustavili mladi Salzburžani. Po uspehih proti SŽ Olimpiji, Pustertalu in Neumarktu so danes železarji gostili mladinsko postavo Salzburga in sicer povedli, v polno je zadel Brus sredi tekme, vendar so nato gostje izkoristili prednost dveh igralcev več.

Ob zaporednih kaznih za domače so gostje v manj kot dveh minutah drugega dela naredili preobrat, minimalno prednost nato zadržali skoraj do konca, poskus Jeseničanov, da bi brez vratarja izsilili dodaten del igre, pa so izkoristili za svoj tretji gol in potrditev zmage.

Jeseničani tako ostajajo na tretjem mestu lestvice za Rittnom in Asiagom.

Do konca leta bodo Jeseničani igrali še dve domači tekmi: v četrtek z zadnjeuvrščenim moštvom KAC II, v soboto pa jih čaka nov derbi slovenskih ekip, ko bodo v Podmežakli gostili ljubljanske tekmece.

Značke: hokej, sta