Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 23.12.2017 21:37:43

Jeseničani trepetali do konca

Martin Metelko
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali Neumarkt s 6:5 (1:0, 2:1, 3:4).

Za Sij Acroni Jesenice so zadeli Markus Piispanen (14.), Adis Alagić (36.), Blaž Tomaževič (36.), Andrej Tavželj (41. in 57.) ter Jaka Šturm (44.).

Po prejšnjem krogu, ko so Jeseničani naredili preobrat in po zaostanku po kazenskih strelih ugnali Pustertal, jih je tokrat čakala na papirju lažja naloga. V goste je v Podmežaklo namreč prišla ekipa z dna lestvice Neumarkt.

Do začetka zadnje tretjine so domači tudi upravičevali status favoritov. Po zadetku Šturma je bilo namreč v 44. minuti na semaforju 5:1 in navijači so že vknjižili nove tri točke. Toda borbeni gostje se niso predali, izkoristili so tudi dve zaporedni jeseniški izključitvi in v razmaku dveh minut dosegli dva gola, najprej z dvema igralcema več, potem še z enim. V 52. minuti pa so se približali le na 4:5. Zmago je zagotovil Andrej Tavželj, ki je za drugi gol na tekmi izkoristil jeseniški "power play" v 57. minuti, pa čeprav so potem gostje zapretili še enkrat in se spet približali, a jim je za preobrat zmanjkalo časa.

Jeseničani so se z novimi tremi točkami utrdili na tretjem mestu lestvice.

V naslednjem krogu bodo železarji igrali v torek proti mladi zasedbi Salzburžanov.

Značke: hokej, sta