Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

lara, topki, skrito-v-raju Njena.si

Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 26.11.2017 21:34:56

Jeseničani z dvema zmagama na vrh lestvice lige AHL

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali drugo ekipo celovškega moštva KAC s 5:2 (1:1, 2:0, 2:0).

Za Jeseničane so zadeli Nejc Stojan (5.), Lan Brun Rauh (21.), Tadej Čimžar (28.), Jaka Sodja (47.) in Miha Brus (56.).

Jeseniška ekipa je odigrala drugo tekmo v dveh dneh in spet zmagala. Tokrat so se državni prvaki še drugič v tem tednu pomerili z mladimi Celovčani, v prvem obračunu z zadnjeuvrščeno zasedbo lige v sredo je bilo Celovcu kar 11:1, tokrat so se domači zadovoljili s polovico manj zadetki.

Začetek je sicer kazal, da bodo gostje spet imeli polno mrežo, saj je prvi domači zadetek padel v peti minuti. Potem se je ustavilo, KAC je celo povedel, Jeseničani pa so stvari na pričakovano mesto postavili že na začetku drugega dela, dokončno pa zmago potrdili v tretji tretjini.

Že v soboto so železarji doma premagali tudi Cortino s 5:1 (2:0, 1:1, 2:0).

Železarje je v vodstvo s kazenskim strelom popeljal Luka Bašič. V 15. minuti je za 2:0 zadel Andrej Tavželj, Riley Wilson Brace je v 27. minuti znižal za Cortino. Delo Gorenjcev sta dokončala Erik Svetina z zadetkom v 32. in 60. minuti ter David Planko z golom v 52. minuti.

Z nedeljsko zmago, 13. v tem tekmovanju, pa so Jeseničani tudi skočili na prvo mesto lestvice, s tekmo več imajo namreč dve točki več kot Ritten. Drugi slovenski udeleženec v ligi SŽ Olimpija je četrta.

Naslednjo tekmo bodo železarji odigrali v sredo znova v Podmežakli, gostje pa bodo prav njihovi sosedje z vrha lestvice.

Značke: hokej, sta, jesenice