Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 26.11.2017 20:57:19

Sij Acroni Jesenice - KAC II 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali drugo ekipo celovškega moštva KAC s 5:2 (1:1, 2:0, 2:0).

Za Jeseničane so zadeli Nejc Stojan (5.), Lan Brun Rauh (21.), Tadej Čimžar (28.), Jaka Sodja (47.) in Miha Brus (56.).

Jeseniška ekipa je odigrala drugo tekmo v dveh dneh in spet zmagala. Tokrat so se državni prvaki še drugič v tem tednu pomerili z mladimi Celovčani, v prvem obračunu z zadnjeuvrščeno zasedbo lige v sredo je bilo Celovcu kar 11:1, tokrat so se domači zadovoljili s polovico manj zadetki.

Začetek je sicer kazal, da bodo gostje spet imeli polno mrežo, saj je prvi domači zadetek padel v peti minuti. Potem se je ustavilo, KAC je celo povedel, Jeseničani pa so stvari na pričakovano mesto postavili že na začetku drugega dela, dokončno pa zmago potrdili v tretji tretjini.

Z zmago, 13. v tem tekmovanju, pa so Jeseničani tudi skočili na prvo mesto lestvice, s tekmo več imajo namreč dve točki več kot Ritten. Drugi slovenski udeleženec v ligi SŽ Olimpija je četrta.

Naslednjo tekmo bodo železarji odigrali v sredo znova v Podmežakli, gostje pa bodo prav njihovi sosedje z vrha lestvice.

Značke: hokej, sta