peter prevc Ekipa24.si

Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

0 05.10.2017 10:21:35

Jesenice in Olimpija v vrhu lige AHL

V sredo je potekal nov krog lige AHL, v katerem sta Jesenice in Olimpija prišla do prepričljivih zmag.

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 7. kroga premagali drugo zasedbo celovškega moštva KAC s 6:0 (1:0, 1:0, 4:0).  Za zeleno-bele so zadeli Andrej Hebar (15. in 32.), Aljaž Uduč (45. in 52.), Matic Kralj (47.) in Luka Ulamec (56.).
Ljubljančani so v zadnjih tednih ujeli pravi ritem; potem ko so izgubili uvodni tekmi, so zmagali na naslednjih petih. Tudi zadnja naloga teoretično ne bi smela biti prezahtevna, saj so v Ljubljano prišli celovški mladci, zadnjeuvrščena ekipa, ki še ni osvojila niti točke.

Razplet na ledu je potrdil status favorita, čeprav so Ljubljančani prvič zadeli šele v 15. minuti. Tudi nadaljevanje je bilo podobno, z večinoma enosmernim prometom pred vrati Celovca, toda zadetek je bil tudi v drugi tretjini le eden, spet pa je bil uspešen Hebar.

V zadnjem delu je steklo tudi v napadu, še štirje goli pa le še potrdili šesto zaporedno zmago zmajev v regionalnem tekmovanju. V zadnjih minutah so brez prejetega gola zdržali tudi minuto igre 3-5. Z novim uspehom pa so se Ljubljančani tudi povzpeli na vrh lestvice alpske lige, drugi je Renon, tretji pa so  Jeseničani. V naslednjem krogu bodo Ljubljančani spet igrali doma, v soboto bodo v Tivoliju gostili Bregenzerwald.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic pa so premagali Kitzbühel z 8:1 (1:0, 5:0, 2:1).

Za železarje so zadeli Luka Bašič (3. in 55.), Miha Logar (27.), Luka Kalan (34. in 49.), Tadej Čimžar (40.), Jaka Šturm (40.) in Jure Sodja (40.).

Jeseničani so v prvih petih nastopih v alpski ligi zbrali štiri zmage, le v uvodnem nastopu so jo izpustili iz rok in dobili le točko za zmago po podaljšku. Tokrat je v Podmežaklo prišel Kitzbühel, ekipa s sredine lestvice, jeseniški hokejisti pa so niz uspehov podaljšali na pet.
Prvi zadetek je padel v tretji minuti, ko je bil uspešen Bašič, potem pa so se domači strelsko umirili. A le do 27. minute, ko so začeli zadetki padati po tekočem traku, še posebej pa si bodo domači navijači zapomnili 40. minuto, ko so domači zadeli trikrat v 44 sekundah.
Zmagovalec je bil tako seveda odločen, v zadnji tretjini so z zadetkoma Kalana in Bašiča železarji le še postavili piko na i visoki zmagi. So pa gostje pet minut pred koncem dosegli častni gol in tako preprečili vratarju Clarku Saundersu, da bi dvoboj končal brez prejetega zadetka.
V naslednjem krogu regionalnega tekmovanja bodo jeseniški hokejisti gostovali, 7. oktobra gredo v Cortino d'Ampezzo.

Značke: olimpija, jeseni, ahl