Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

bk
0 02.03.2016 13:17:59

Gračnar podpovprečen, Pance nerazpoložen

red bull
V torek so v ligi EBEL potekali tretji obračuni v prvem krogu končnice in prav vsa moštva, ki so v seriji zaostajala z 0:2, so zaostanek znižala.

Tako je moral Salzburg našega mladega vratarja Luke Gračnarja prvi priznati premoč Celovčanom, in to celo v domači dvorani. Gostje so bili strelsko veliko bolj prepričljivi, saj so Gračnarja premagali kar petkrat, zadnji gol pa dosegli v nebranjeno mrežo. Hrušičan se tokrat ni izkazal tako, kot na prvih dveh tekmah četrtfinala, v torek je obranil 24 oziroma 83 odstotkov strelov.

Prvi poraz sta doživela tudi Žiga Pance in Miha Verlič. Na Dunaju sta slovenska napadalca z VSV Beljakom klonila po podaljšku z 1:2, zmagoviti zadetek pa je padel v 75. minuti. Risa se v statistiko nista vpisala, čeprav je Pance kar šestkrat ustrelil na gol Vienne.

Podaljšek je odločil tudi tekmo v Bolzanu, na kateri so Italijani prvič premagali Linz, zmagoviti zadetek za zmago s 5:4 so dosegli v 72. minuti. Prvo zmago so proslavljali tudi Čehi, Znojmo je Dornbirn odpravil s 3:1.

Tretje tekme četrtfinala
Znojmo – Dornbirn 3:1 (2:0, 0:1, 1:0); Dornbirn v seriji vodi z 2:1
Vienna – VSV Beljak 2:1 (0:0, 1:1, 0:0; 1:0) – po podaljšku; VSV Beljak v seriji vodi z 2:1
Salzburg – KAC Celovec 3:6 (0:2, 1:1, 2:3); Salzburg v seriji vodi z 2:1
Bolzano – Linz 5:4 (2:2, 0:0, 2:2; 1:0) – po podaljšku; Linz v seriji vodi z 2:1

Značke: ebel, hokej, gračnar, pance