Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

5 03.02.2018 22:26:44

SLOVENSKA PRAVLJICA V LJUBLJANI! Polne Stožice bučno proslavile velik uspeh slovenskega futsala! (FOTO)

Martin Metelko
Slovenska reprezentanca je na zadnji tekmi predtekmovanja premagala Italijo in se prebila v nadaljnje tekmovanje.

V Stožicah smo bili priča pravi srhljivki, ki se je razpletla s končno zmago Slovenije, čeprav ji je večji del dvoboja kazalo slabo. Priigrali so si jo Slovenci v drugem polčasu, ko so zaigrali veliko pogumneje in zasluženo doseglli izenačujoči zadetek, ki jih je postavil v izvrsten položaj. Sledili so siloviti napadi Italijanov, kajti za napredovanje so potrebovali zmago, sijajni Damir Puškar pa je bil za azzurre prevelika ovira. Ko so napadi gostov postali obupani, so Slovenci to izkoristili in jim zabili še zmagoviti zadetek.

Glavni slovenski junak je bil Igor Osredkar, ki je v 31. minuti tekme dosegel najprej izenačujoči zadetek, dobro minuto pred koncem pa še zmagovitega za 2:1. Italijani so vodili vse od 4. minute, ko jih je v vodstvo popeljal Humberto Honorio …

Slovenija je po zmagi osvojila prvo mesto v svoji skupini in se z najboljšega izhodišča prebila v četrtfinale, v katerem se bo v ponedeljek pomerila z Rusijo.

Slovenija - Italija 2:1 (0:1)

Dvorana Stožice, gledalcev 10.342, sodnika: Gallardo in Martinez Flores (oba Špa).
* Strelca: 0:1 Honorio (4.), 1:1 Osredkar (31.), 2:1 Osredkar (39.).
* Slovenija: Puškar, Mordej, Čujec, Oredkar, Fetić, Sever, Bizjak, Širok, Totošković, Turk, Vrhovec, Štendler, Čeh, Fideršek.
* Italija: Mammarella, Ercolessi, Fortino, Honorio, Merlim, Miarelli, Romano, De Luca, De Oliveira, Fusari, Fortini, Murilo, Baron, Calderolli.
* Rumeni kartoni: Čeh, Fideršek, Vrhovec; Ercolessi, Merlim, Romano, Calderolli.

Značke: futsal, slovenija, italija