Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 01.10.2017 19:50:14

Velenjski rokometaši po zmagi nad Skjernom na vrh lestvice

fb
Rokometaši velenjskega Gorenja so v današnji tekmi 3. kroga skupinskega dela evropske lige prvakov na domačem igrišču premagali danski Skjern z 31:29 (15:14).

* Rdeča dvorana, gledalcev 1400, sodnika: Tzaferopoulos in Bethmann (oba Grčija).
* Gorenje Velenje: Ferlin 1, Zaponšek, Cehte 1, Medved 5, Huseljić, Ovniček 3, Grebenc 1, Toskić 5, Potočnik 2, Golčar 1, Markotić 4, Verdinek 1, Kleč, Brumen 4, Pejović 3.
* Skjern: Nielsen, Ivanišević, Olsson 9, T. Konradsson 2, Eggert 3, Mikkelsen 2, J. Konradsson 5, Stenbäcken 1, Myrhol 2, Christiansen, Rasmussen 2, Sondergaard 3, Aastrup.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (4), Skjern -.
* Izključitve: Gorenje Velenje 10, Skjern 10 minut.

Slovenski podprvaki so evropsko ligo prvakov začeli z dvema tesnima zmagama nad tekmeci iz španskega Leona in romunske Bukarešte, v današnjem tretjem dvoboju pa so v svoji Rdeči dvorani na kolena položili še favorita skupine C iz danskega Skjerna in se povzpeli na vrh lestvice. Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v četrtek, 5. oktobra, gostovala pri švicarski ekipi Kadetten Schaffhausen.

Prva polovica tekme je bila zelo izenačena. Velenjčanom je sprva manjše težave povzročal Markus Olsson, ki je dosegel uvodne tri gole za dansko zasedbo, a so ga hitro "disciplinirali", z dobro obrambo in raznovrstnimi napadalnimi akcijami pa so v deveti minuti povedli s 6:4. V nadaljevanju so nekajkrat zapravili priložnost za višjo prednost, taktično in tehnični zelo dobro podkovani gosti pa so to domačo "neodločnost" izkoristili in v 18. minuti tekmo postavili v začetno izhodišče (8:8). Do konca polčasa se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo, v rahli rezultatski prednosti pa so bili vselej domači rokometaši, a si niso priigrali več kot dva gola prednosti.

Izbranci nekdanjega hrvaškega selektorja na velenjski klopi Željka Babića prvi polčas zaključili z najmanjšo možno prednostjo (15:14), v začetku drugega pa z dokaj strpno igro v napadu imeli danske tekmece v svoji oblasti. A velenjski rokometaši so imeli vse večje težave z agresivno dansko obrambo, zavoljo tega je Babić nekajkrat v igro poslal sedmega igralca v napad. V 41. minuti so jih gosti ujeli (19:19), a nato je na sceno stopil vratar Klemen Ferlin, ki je v začetku sezone v zares izjemni formi. Po njegovih izjemnih posredovanjih so si ose v 48. minuti prvič na dvoboju priigrale tri gole prednosti (25:22).

Danska klop je nemudoma zahtevala minuto odmora, a ta ni spremenila razmerja moči na igrišču, Velenjčani so le minuto kasneje po golu Roka Ovnička povedli za štiri gole (27:23). Danci se navzlic slabemu izhodiščnemu položaju niso predali, med 50. in 53. minuto so naredili delni izid 3:0 in se povsem približali domačim rokometašem (27:26). V pravi rokometni srhljivki so Danci vseskozi dihali za ovratnik gostiteljem. V sami končnici so zadeve v svoje roke prevzeli najbolj izkušeni igralci, po zaslugi Matjaža Brumna in Žarka Pejovića so si dobri dve minuti pred koncem priigrali tri gole prednosti (30:27), kar je bila dovolj velika zaloga za tretjo zmago v skupinskem delu lige prvakov.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Niko medved in Alem Toskić, ki sta dosegla po pet golov, po enega manj sta prispevala Robert Markotić in Matjaž Brumen.

Značke: rokomet, liga prvakov