Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 12.10.2016 19:57:41

Celje tudi proti Meškovu brez moči

Nikola Miljković
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tekmi šestega kroga lige Seha izgubili proti Meškovu Brestu z 29:36 (12:18).

Celjani so na prvem od dveh gostovanj v tem tednu v Brestu proti Meškovu doživeli poraz, četrtega v ligi Seha. Beloruski prvak je bila za slovenskega prevelik zalogaj, Meškov pa je vknjižil četrto zmago v omenjenem tekmovanju. V soboto Celjane čaka še gostovanje v ligi prvakov na Poljskem pri Vive Tauron Kielcam.

Meškov je takoj pokazal, kdo je gospodar v Brestu. Celjani so prvi gol dali po dveh prejetih, imeli kasneje dve priložnost za izenačenje na 3:3, ki so ju zapravili, vendar tudi domači tega niso kaznovali. Blaž Janc je še v 12. minuti zadel za 4:5, nato pa je Meškov do 15. minute zadel trikrat in prišel do takrat najvišje prednosti. Varovanci Branka Tamšeta so z dvema hitrima goloma prepolovili zaostanek, v 17. minuti prišli do gola zaostanka, a so bili v 21. minuti spet v zaostanku za štiri (8:12). Prednost gostiteljev je le še naraščala, v 29. minuti so vodili z 18:10, v izdihljajih prvega polčasa pa sta Gal Marguč in David Razgor poskrbela za zaostanek šestih golov (12:18).

Dva hitra gola na začetku drugega polčasa sta vlila nekaj novega upanja v celjski tabor, a je Meškov hitro odgovoril, v 33. minuti pa spet vodil s +5. Celjani so hiteli zaključevati napade in zato po nepotrebnem izgubljali žoge, namesto da bi se približevali domačinom, so se ti oddaljevali. Celjska obramba ni bila trdna, napad je bil brez idej, Meškov pa je vse celjske težave izkoriščal, v 42. minuti vodil že 27:19, v 51. pa 31:23 in vprašanje je bilo le še, kakšna bo končna razlika.

Prvi strelec tekme je bil Janc s sedmimi goli.

Celjane tekma 10. kroga čaka 22. novembra, ko bodo doma gostili velenjsko Gorenje.

Meškov Brest - Celje Pivovarna Laško 36:29 (18:12)

Brest: Športna palača Viktorija, gledalcev 900, sodnika: Gubica in Milošević (oba Hrvaška).
Meškov Brest: Pešić, Rutenka, Babičev 1, Kristopans 3, Jurinok, Nikulenkau 1, Stojković 2 (1), Tiumencev 5, Atman, Šumak 1, Vukić 5, Prodanović 3, Mijatović 2, Ostruško 2, Jamali 5, Šilović 6 (1).
Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Malus 3, Babarskas 2, Janc 7, Razgor 4 (2), Suholežnik, Marguč 1 (1), Grošelj 2, Poteko 1, Gajić, Zarabec 2, Kodrin, Mačkovšek, Mlakar 2, Žvižej 2, Bećiri 3.
Sedemmetrovke: Meškov Brest 3 (2), Celje Pivovarna Laško 4 (3).
Izključitve: Meškov Brest 6, Celje Pivovarna Laško 6 minut.