Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 27.01.2023 20:48:02

Danski rokometaši prvi finalisti SP

Danska moška rokometna reprezentanca se je uvrstila v veliki finale letošnjega svetovnega prvenstva na Poljskem in Švedskem. Na današnji prvi polfinalni tekmi v Gdansku je premagala Španijo s 26:23 (15:10). V finalu se bo pomerila z zmagovalko druge polfinalne tekme med Francijo in Švedsko, ki se bo v Stockholmu pričela ob 21. uri.

* Ergo Arena, gledalcev 6567, sodnika: Schulze in Tönnies (oba Nemčija).
* Španija: Perez de Vargas 1, Corrales, Pecina, Maqueda, A. Fernandez 3, A. Dušebajev 5, Sole 4 (3), Figueras 1, Serdio 2, Canellas 2, Casado, Guardiola, Valera 1, Sanchez 1, D. Dušebajev 1, Odriozola 1.
* Danska: N. Landin, Moller, Kirkelokke 1, M. Landin 2, Jakobsen 3, Lauge Schmidt, Saugstrup 5, Gidsel 3, Mollgaard, Mensah, Hansen 4 (2), Jorgensen 1, Plogv, Holm, Hald 1, Pytlick 6.
* Sedemmetrovke: Španija 4 (3), Danska 4 (2).
* Izključitve: Španija 6, Danska 6 minut.

Polfinalni rokometni posladek v Gdansku se je končal z zmagoslavjem Danske. Zmagovalko zadnjih dveh mundialov v Nemčiji in Danski 2019 ter Egiptu 2021 le še nedeljska zmaga na finalni tekmi v Stockholmu proti zmagovalki francosko-švedskega obračuna loči do tretjega naslova svetovnih prvakov v nizu, kar doslej ni uspelo še nobeni reprezentanci na svetu.

Rokometaši iz Hamletove dežele, ki so doslej na svetovnih prvenstvih osvojili še tri srebrne kolajne na Švedskem 1967 in 2011 ter v Španiji 2013 in bronasto v Nemčiji 2007, so že po petnajstih minutah igre povedli z 9:5.

V nadaljevanju so malenkostno popustili, kar so Španci, ki so v glavnem delu premagali Slovence, takoj izkoristili in se jim približali na gol zaostanka (10:11).

V končnici prve polovice tekme so rokometaši s Pirenejskega polotoka znova občutili moč Skandinavcev, po delnem izidu 4:0 so se na veliki odmor podali s prednostjo petih golov (15:10).

Izbranci danskega selektorja Nikolaja Jacobsena so v drugem polčasu imeli nekaj težav s Španci, ki so se jim na račun sijajnih obramb vratarja Gonzala Pereza De Vargasa v 48. minuti približali na gol zaostanka (19:20).

V odločilnih trenutkih dvoboja so Danci le strli odpor varovancev španskega selektorja Jordija Ribere, ki bodo v nedeljo naskakovali svojo peto kolajno na svetovnih prvenstvih. V Tuniziji 2005 in Španiji 2013 so bili zlati, na Švedskem 2011 in v Egiptu 2021 pa bronasti.

Pri Dancih sta bila na polfinalni tekmi najbolj učinkovita Simon Pytlick s šestimi in Magnus Saugstrup s petimi goli. Pri Špancih je Alex Dušebajev dosegel pet, Ferran Sole pa štiri zadetke.

Značke: rokomet, sp