Poroka na prvi pogled: Rudi in Marjetka, ko ju ...

ru
ru
0 26.01.2020 18:01:59

HRVATI OBJOKANI! Španci evropski prvaki!

Finale evropskega rokometnega prvenstva v Stockholmu so dobili Španci, ki so premagali Hrvaško z 22:20.

Španski rokometaši, ki so v polfinalu izločili Slovenijo, so prišli povsem do konca evropskega prvenstva na Švedskem. V Stockholmu so premagali Hrvaško z 22:20 in v jok spravili deset tisoč hrvaških navijačev, ki so se gnetli v stockholmski areni.

Španija - Hrvaška 22:20 (12:11)

Stockholm - Tele2 Arena, gledalcev 17.799, sodnika: Načevski in Nikolov (oba Makedonija).
Španija: Perez de Vargas, Corrales, Maqueda 3, Fernandez 1, Entrerrios 2, A. Dušebajev 2, Sarmiento 2, Aguinagalde 2, Sole 1, Goni 1, Figueras 1, Canellas 2, Moros, Gomez 5 (3), Arino, Guardiola.
Hrvaška: Šego, Ašanin, Marić 3, Duvnjak 5 (3), Hrstić, Stepančić 3, Horvat 2 (1), Šarac, Karačić 4, Musa, Mamić 1, Cindrić, Brozović 1, Matanović, Mandić 1, Šipić.
Sedemmetrovke: Španija 3 (3), Hrvaška 5 (4).
Izključitve: Španija 4, Hrvaška 4 minute.
Rdeč karton: /.

Španski rokometaši so drugič zapored osvojili naslov evropskih prvakov, najboljši so bili tudi pred dvema letoma na Hrvaškem. Igralci s Pirenejskega polotoka so zaključne turnirje stare celine v Španiji 1996, Italiji 1998, Švici 2006 in na Poljskem 2016 končali na drugem, na Hrvaškem 2000 in na Danskem 2014 pa na tretjem mestu.
Hrvati so na prvem prvenstvu v treh državah v zgodovini evropskega rokometa znova ostali brez zlate kolajne, so pa dopolnili svojo zbirko srebrnih, zdaj jih imajo že tri. Pred tem so jih osvojili na Norveškem 2008 in v Avstriji 2010, na Portugalskem 1994, v Srbiji 2012 in na Poljskem 2016 pa so bili tretji.
'Kavboji' so odlično odprli dvoboj, po 19. minutah vodili za tri gole (10:7), v nadaljevanju pa se jim je povsem ustavilo. Španci so jih z nekaterimi taktičnimi ukanami in kadrovskimi spremembami dodobra presenetili, po delnem izidu 5:1 pa na polčasu vodili z 12:11.
Izbranci španskega stratega Jordija Ribere so si v 36. minuti priigrali prednost štirih golov (16:12), a nato padli v krizo, kar so Hrvati izkoristili in se jim v 44. minuti približali na gol zaostanka (16:15), v 49. minuti pa jih po golu nekdanjega igralca mariborskega Branika Marina Marića tudi ujeli (18:18).
A izbranci hrvaškega stratega Lina Červarja se niso ustavili, na krilih glasnih navijačev - v švedsko prestolnico jih je prišlo več kot 10.000 - so po golu Luke Stepančića v 54. minuti znova povedli z 19:18.
Prelomni trenutki dvoboja pa so bili španski. V 59. minuti so po golu Aleixa Gomeza povedli z 21:20, v naslednjem hrvaškem napadu je Igor Karačić naredil korake, zadnji žebelj v krsto naših južnih sosedov pa je zabil Alex Dušebajev za končno zmago z 22:20.