Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 25.07.2018 20:43:09

Slovenci v polfinalu EP

Slavko Kolar
Slovenska rokometna reprezentanca do 20 let je na EP v Celju premagala Islandijo s 25:21 (14:10) in se uvrstila v polfinale. Naslednja tekmica izbrancev selektorja Saša Prapotnika bo Portugalska. Tekma bo v petek.

Drugi polfinalni par sestavljata Nemčija in Francija.

Slovenija je po treh zmagah v skupinskem delu potrebovala le še eno zmago v drugem delu, da bi si zagotovila boj za medalje. V torek je s porazom zapravila prvo priložnost proti Nemčiji, v drugo pa je bila uspešna.

Po prvem polčasu so gostitelji turnirja vodili za štiri gole, na začetku drugega polčasa razliko še povečali na šest golov, a se jim je nato v končnici malo ustavilo, kljub temu pa so se zasluženo uvrstili v polfinale.

884-18-slovenija
Slovenci so v Zlatorogu nastopili brez poškodovanega kapetana Tilna Kosija, ki ga je zamenjal Gašper Horvat. V slovenskem taboru upajo, da bo Kosi še lahko pomagal moštvu.

Po štiri zadetke so za Slovenijo dosegli Kristjan Horžen, Grega Ocvirk in Domen Novak.