sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 26.04.2024 20:11:01

Padla še ena ovira na poti do naslova! Velenjčani spet na vrhu!

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 24. krogu lige NLB doma premagali Urbanscape Loko s 33:27 (17:14).

Gorenje Velenje - Urbanscape Loka 33:27 (17:14)
* Rdeča dvorana, gledalcev 358, sodnika: Hotko in Miklavčič.
* Gorenje Velenje: Skok, Verboten, Taletović, Haseljić 5, Pipp 3, Velić, Maričić, Drobež 5, Tatar, Sokolič 10 (5), Verdinek 1, Šiško 2, Tajnik, Slatinek Jovičič 6, Predović 1, Pratnekar.
* Urbanscape Loka: Grudnik, Stanojlović, Juričan, Soršak 9 (2), Dolenc 4, Rudić 2, Latković 1, Mali, Strehar, A. Jesenko, Batagelj 2, Stopar 2, Lokar, M. Jesenko 4 (1), Šilc, Atanasov 3.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 5 (5), Urbanscape Loka 3 (3).
* Izključitve: Gorenje Velenje 8, Urbanscape Loka 6 minut.
* Rdeči kartoni: /.

Velenjčani so prišli do 19. zmage v sezoni. S tem so na vrhu prvenstvene lestvice prehiteli Trimo Trebnje. Od Trebanjcev, ki bodo danes igrali proti Sviš Ivančni Gorici, imajo točko več, a imajo še tekmo v dobrem, saj jih čaka še zaostal obračun z Dobovo. Škofjeločani so v tekmo krenili po dveh zaporednih porazih, po še tretjem v nizu in skupno 15. v sezoni ostajajo na 11. mestu s 15 točkami.

Škofjeločani so dvoboj presenetljivo odprli z vodstvom 4:1. Nekaj minut so gostje vodili, a so Velenjčani izenačili po desetih minutah (5:5) in nato po novem golu Jerneja Drobeža tudi povedli, prvič po uvodnem vodstvu 1:0. V 17. minuti je Tilen Sokolič zadel sedemmetrovko in prednost Velenja povišal na +3 (9:6).

Gostje iz Škofje Loke so se v nadaljevanju približali na gol zaostanka, a so domači vseeno narekovali potek dvoboja in v rokah držali nekaj golov prednosti vse do polčasa, ko so na glavni odmor odnesli tri gole naskoka.

Drugi polčas se je v začetku nadaljeval v enakem slogu. Gostje so lovili domače rokometaše, a so varovanci Zorana Jovičića še naprej imeli prednost dveh, treh golov. Po dobrih desetih minutah nadaljevanja pa je Loka le prišla na -1 (21:22), Aleksander Rudić pa je 15 minut pred koncem izid poravnal na 23:23.

A česa več gostje niso zmogli, Velenjčani so se spet umaknili na tri gole prednosti pri 26:23. Deset minut pred koncem dvoboja je bilo +4 (27:23), to pa je bila dovolj velika prednost Gorenja, da je tekmo varno pripeljal do konca in slavil s šestimi goli naskoka.

Junak Velenjčanov je bil z desetimi zadetki Sokolič, šest jih je dodal Enej Slatinek Jovičič. Pri Škofjeločanih je devet golov dosegel Jaka Soršak, po štirikrat sta bila natančna Andrej Dolenc in Matevž Jesenko.

V naslednjem, predzadnjem krogu bodo Velenjčani gostovali pri LL Grosist Slovanu, še pred tem jih v petek, 3. maja, čaka zaostala tekma 21. kroga proti Dobovi. Prav Dobova pa bo v 25. krogu tudi naslednji tekmec Škofjeločanov.