Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 03.02.2024 20:59:49

Slavje v Trebnjem! Celjani padli v nabito polni dvorani!

Martin Metelko
Rokometaši trebanjskega Trima so v 14. krogu lige NLB premagali Celje Pivovarno Laško s 33:29.

Trimo Trebnje - Celje Pivovarna Laško 33:29 (18:17)
* Dvorana OŠ, gledalcev 750, sodnika: Backović in Palačković.
* Trimo Trebnje: Skledar, Čudić, Slatinek Jovičič 1, Višček, Bulzamini 2, Didovič 2, Jurečič 11 (7), Kotar 3, Udovič, Miklavec 6, Grmšek 2, Grbić, Cingesar, Krešić 2, Ćorsović 4.
* Celje Pivovarna Laško: Zaponšek, Gaberšek, Perić, Marguč, Mazej 3, Cokan 6 (3), Ćirović, Marić 3, Ivanković 4, Janc 11, Milićević 1, Kačičnik, Korže Lesjak, Žabič, Mlakar 1, Rakita.
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 7 (7), Celje Pivovarna Laško 4 (3).
* Izključitve: Trimo Trebnje 10, Celje Pivovarna Laško 12 minut.
* Rdeči kartoni: Grbić (32.), Žabić (49.), Ćorsović (54.).

Osrednja tekma kroga med doslej vodilnimi Trebanjci in drugouvrščenimi Celjani se je po poldrugi mesec dolgem klubskem premoru zaradi evropskega prvenstva v Nemčiji končala z zmago Dolenjcev. Izbranci slovenskega selektorja in stratega Trima Uroša Zormana imajo po današnji zmagi dve točki prednosti pred drugouvrščenimi Velenjčani, ki so danes zmagali na Škofljici, Celjani pa so po današnjem porazu nazadovali na tretje mesto in zaostajajo tri točke.

Trebanjce čez teden dni čaka nova zahtevna tekma. V gosteh se bodo pomerili z Velenjčani, medtem ko bodo Celjani gostili tekmece iz Ivančne Gorice, ki so jim na prvi medsebojni tekmi v tej sezoni odščipnili točko.

Večji del prve polovice tekme je minil v znamenju Trebanjcev, ki so vseskozi bili v prednosti in nekajkrat povedli za štiri gole. Prvič v 21. minuti, ko je Jan Jurečič zadel za 13:9, lepo prednost štirih zadetkov so imeli tudi dve minuti pred odhodom na veliki odmor (18:14).

A varovanci gostujočega trenerja Alema Toskića, ki je pred dnevi ostal brez občasnega reprezentanta Grege Krečiča - okrepil je nemško prvoligaško ekipo Bergischer - niso vrgli puške v koruzo. Na veliki odmor so se odpravili z najmanjšim možnim zaostankom (17:18), v začetku drugega pa po golu Mitje Janca prvič na dvoboju izenačili (18:18).

V 38. minuti je isti igralec svoje soigralce popeljal do prvega vodstva (21:20). Trebanjci so se po zaostanku dobro odzvali, njihova igra je dobila obrise iz prve polovice tekme, po delnem izidu 6:0 pa so v 50. minuti po golu Marka Kotarja povedli z 28:22.

Toskićeva minuta odmora ni spremenila razmerja moči na igrišču. Trebanjci so imeli v zadnjih desetih minutah absolutni nadzor nad Celjani, po njihovem vodstvu s 30:22 pa je bilo tudi vsem jasno, da bosta točki ostali na Dolenjskem.

V trebanjski ekipi je bil najbolj učinkovit Jan Jurečič, v celjski pa Mitja Janc. Oba sta dosegla po 11 golov.

Škofljica - Gorenje Velenje 23:34 (13:17)
* Športna dvorana, gledalcev 280, sodnika: Pukšič in Satler.
* Škofljica: Mlakar, Šalamon, Dolinšek Kogoj 1, Kljun 1, Levstek 1, Gliha 2, Rot 4, A. Pangerc, Lešek 1, Krese 1 (1), Nosan 4, Šnajdar, Etling, M. Pangerc 1, Drnovšek 3, Rot 4.
* Gorenje Velenje: Skok, Taletović, Haseljić 3, Pipp 5 (1), Velić 4, Maričić 4, Drobež 2, Tatar 2, Sokolič 4 (1), Verdinek 2, Šiško 3, Tajnik, Slatinek Jovičič 4, Predović 1, Hriberšek.
* Sedemmetrovke: Škofljica 3 (1), Gorenje Velenje 3 (2).
* Izključitve: Škofljica 8, Gorenje Velenje 8 minut.

Velenjčani so rutinsko opravili svojo nalogo v predmestju Ljubljane. Z zanesljivo zmago so se prebili na drugo mesto na razpredelnici in nestrpno pričakujejo naslednji dvoboj, ko bodo v svoji Rdeči dvorani gostili vodilne Trebanjce.

Rokometaši iz Šaleške doline so vajeti igre v svoje roke prevzeli v drugi polovici prvega polčasa. Na veliki odmor so odšli s štirimi goli naskoka (17:13), v drugem polčasu pa so povsem zagospodarili na igrišču. S kolektivno predstavo so kmalu povedli za devet golov (25:16), največ pa so vodili za 11 - prvič 30:19, zadnjič 34:23.