Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 11.12.2021 22:01:14

Ribnica boljša od Ivančne Gorice

Jurij Kodrun
Rokometaši Rika Ribnice so na današnji tekmi 12. kroga premagali Sviš Ivančno Gorico z 31:25 (15:13).

* ŠC Ribnica, gledalcev 200, sodnika: Škvarč in Humek.
* Riko Ribnica: Glavan, Meštrić, Klarič, Levstek, Gorenc 1, Žagar 4 (1), Ranisavljević 1, Miličevič 11 (3), Nosan 6, Cimerman 3, Simić 5, Pucelj, Begić Zbačnik.
* Sviš Ivančna Gorica: Komar, Mlakar, Tekavec 2, Bevec 4, Knez 2, Zavodnik 4 (1), Tekavčič, Hočevar, Kutnar 2, Pirnat, Marojevič 6 (1), Sašek, Košir 2, Kompare, Košir 3, Ropič.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 5 (4), Sviš Ivančna Gorica 4 (2).
* Izključitve: Riko Ribnica 8, Sviš Ivančna Gorica 8 minut.

Ribničani so se po zmagi nad tekmeci iz Ivančne Gorice povzpeli na tretje mesto loge NLB. Zdaj imajo točko več od četrtouvrščenih Škofjeločanov, ki so v petek v svojem Podnu ostali brez točk proti v tej sezoni zelo vihravim Koprčanom.

Do 44. minute je bila lokalna tekma povsem odprta (19:19), nato pa so na parketu zagospodarili izbranci domačega trenerja Roberta Beguša. Pet minut kasneje so si priigrali prednost štirih golov (23:19), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so zadržali visoko raven v svoji igri in dosegli novo zmago.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Uroš Miličevič z enajstimi goli, vratar Sando Meštrić pa je zbral kar 19 obramb. V gostujoči ekipi je Marko Marojevič dosegel šest zadetkov.

Zasedba iz Ribnice bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, ekipa iz Ivančne Gorice pa bo gostila Celje Pivovarno Laško.

Značke: rokomet, dp