Novomeščani zanesljivo na Koroškem

Nikola Miljković
Na današnjih tekmah 6.kroga lige NLB sta zmagali obe gostujoči ekipi.

Slovenj Gradec 2011 - Krka 23:31 (10:13)
Rokometaši novomeške Krke so v 6. krogu lige NLB v gosteh premagali Slovenj Gradec 2011 z 31:23 (13:10).

* Športna dvorana, gledalcev 500, sodnika: Brecelj in Deržek.
* Slovenj Gradec: Ošlovnik, Abramović, Cvetko 6, Glendža 6 (1), Bulović, Banfro, An. Jankovski 3, Pajt 2, Kresnik, Šiljeg, Lesjak 1, Jagodič, Veršovnik 1, Tajnik 1, Štumpfl 2, Al. Jankovski, Soldo, Lampret 1.
* Krka: Brajer, Urbič, Avsec 4, Pršina 1, Hvastija, Irman 6, Jakše 2, Gorela, Klemenčič, Rašo 1, Batagelj, Kukman 6 (2), Windischer, Matko 1, Kete 10 (1).
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 4 (2), Krka 4 (4).
* Izključitve: Slovenj Gradec 6, Krka 8 minut.
* Rdeči karton: Cvetko (41.).

V obračunu zasedb iz spodnjega dela lestvice je smetano na Koroškem pobrala novomeška ekipa.

Dolenjci so od prve minute imeli škarje in platno v svojih rokah in bili vselej za korak pred nerazpoloženimi domačimi rokometaši. Že po petnajstih minutah igre so vodili s šestimi goli (8:2).

V nadaljevanju so malenkostno popustili in na veliki odmor odšli s prednostjo treh golov (13:10), v drugi polovici tekme pa znova prevzeli pobudo in zanesljivo zmagali.

V novomeški ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Andraž Kete z desetimi, v domači pa sta Rok Cvetko in Aleksandar Glendža dosegla po šest zadetkov.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, iz Novega mesta pa bo gostila trebanjski Trimo. Obe tekmi bosta v soboto, 19. oktobra.

Butan plin Izola - Dobova 27:30 (15:13)
Rokometaši Dobove so v 6. krogu lige NLB v gosteh premagali Butan plin Izolo s 30:27 (13:15).

* Športna dvorana, gledalcev 360, sodnika: Lah in Sok.
* Butan plini Izola: Logar, Hušić, Jurič 2, Brumen 7 (3), Gačević 1, Poberaj 5, Božič 3, Petrović 1, Gašperšič 5, Novak, Miklavec, Alessio, Beganović 3, Zorič Stepančič, Nikolić, Čolić.
* Dobova: Budalić, Leben, Bradeško 2, Dular, Gerjovič, Markušić 3, Kovacs, Jezernik, Humek, Bura 3, Jazbec, Lončar 10 8), Krnc 1, Kunst 1, Florjančič 4, Sintič 5.
* Sedemmetrovke: Butan plin Izola 3 (3), Dobova 3 (2).
* Izključitve: Butan plin Izola 12, Dobova 12 minut.
* Rdeči karton: Kunst (59.).

Zasedba iz Posavja nadaljuje s sijajnimi predstavami v državnem prvenstvu. Na Obali je dosegla že četrto zmago in je na visokem četrtem mestu prvenstvene letvice, medtem ko ekipa iz Izole ostaja v spodnjem delu razpredelnice s tremi točkami.

Izbranci domačega stratega Fredija Radojkoviča so v prvem polčasu nekajkrat vodili za tri gole, v nadaljevanju pa se je odvijal izenačen boj.

Do 50. minute je bila tekma povsem odprta (25:25), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so na parketu zagospodarili gosti iz Dobove in v 55. minuti povedli z 28:25. Lepo zalogo v golih so zadržali vse do konca obračuna.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Vladan Lončar z desetimi goli, v poraženi pa neuničljivi Matjaž Brumen s sedmimi zadetki.

Zasedba iz Izole bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, iz Dobove pa bo gostila Riko Ribnico. Obe tekmi bosta v soboto, 19. oktobra.